Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Reprezentanti hýří pohodou, poprvé před Polskem trénovali

Sport

  17:53
KUNICE - Dopoledne regenerace, odpoledne lehký trénink v nedalekých Kunicích. Spíše odpočinkový byl druhý den přípravy české fotbalové reprezentace, která se chystá v zámeckém hotelu na Štiříně na kvalifikační zápasy proti Polsku a Severnímu Irsku. Není vyloučeno, že nejméně v prvním z nich bude týmu chybět útočník Václav Svěrkoš, kterého trápí nespecifikované zranění.

Čeští reprezentanti rozdávali na srazu úsměvy. foto: ČTK

Trenér Ivan Hašek po dnešním tréninku přiznal, že je v ohrožení start Svěrkoše, který dorazil na pondělní sraz se zraněním, jehož povahu ale vedení týmu nechtělo prozradit. Hašek avizoval, že čtyři hráči mají drobné potíže, ale útočník Sochaux je na tom prý nejhůře.

"U ostatních šlo spíše o nachlazení či drobné následky ligových utkání, jen u Svěrkoše to zatím nevypadá příliš dobře a není jisté, zda bude v pořádku," řekl po dnešním tréninku český reprezentační trenér i svazový předseda.

Jinak kouč zatím plní předsevzetí, že hráče nebude v týdnu příliš namáhat. "V současné době jsou v takovém zatížení, že potřebují spíše regenerovat. Zítra už nás ale čeká ostřejší den s dvěma tréninky, vpodvečer budeme na Letné mít taktický nácvik," prohlásil reprezentační kouč, který dnes dopoledne povolal do mužstva útočníka Michala Papadopulose.

Také tento fotbalista nizozemského Heerenveenu vyběhl vpodvečer k tréninku, který však byl pro některé hráče velmi krátký. Fotbalisté, kteří hráli své ligové zápasy v neděli nebo v pondělí, po půlhodině zamířili do autobusu a vydali se předčasně do hotelu.

Na trávníku ve společnosti trenérů zůstala jen šestice hráčů a oba brankáři, kteří naopak pod vedením Jana Stejskala absolvovali tvrdou přípravu. Na rozdíl od minulých návštěv v Kunicích trénink nesledovalo mnoho diváků. Zřejmě proto, že si středočeská obec už na přítomnost národního mužstva zvykla. Do konce týdne se už fanoušci na přípravu Haškova výběru nepodívají, zbývající tréninky jsou veřejnosti uzavřené.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!