Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Reprezentanti odmění medailisty z Chile 350 tisíci korun

Sport

  12:23
PRAHA - Fotbaloví reprezentanti odmění své předchůdce, kteří v roce 1962 získali stříbrné medaile na mistrovství světa v Chile. Sedm českých žijících pamětníků historického úspěchu si rozdělí 350 tisíc korun.

Fotbaloví vicemistři světa z roku 1962 foto: ČTK

Josef Jelínek, Josef Kadraba, Vladimír Kos, Jan Lála, Josef Masopust, Václav Mašek a Jiří Tichý dostanou každý 50 tisíc korun. "Zatímco některé akce se dělají jakoby pro celou chilskou jedenáctku, v tomto případě čeští reprezentanti dávají částku bývalým českým reprezentantům podílejícím se na úspěchu na MS. Samozřejmě to dostane i Kadraba, kterého považujeme za českého hráče," řekl mluvčí Fotbalové asociace ČR Jaroslav Kolář.

"Moc mě těší, že si na nás vzpomněli hráči, kteří už také něco dokázali," cituje server iSport.cz Masopusta, jenž ocenil štědrost současných reprezentantů. "Vážíme si jich, že na nás nezapomněli," doplnil vítěz Zlatého míče za rok 1962.

Peníze budou uvolněny z reprezentační nadace, do níž přispívají i jednotliví hráči národního týmu asi pěti procenty z prémií za odehrané zápasy. "Předseda fondu Karel Poborský to musel domluvit s hráči, kteří samozřejmě souhlasili a v té chvíli se mohla vyplatit částka 350 tisíc pro sedm hráčů," uvedl Kolář.

Iniciátorem byl Petr Voženílek

Myšlenka vznikla na podzim loňského roku na jednání výkonného výboru asociace z iniciativy Petra Voženílka, člena pracovní skupiny pro historii a statistiku.

Vedení reprezentace by chtělo finanční dar vicemistrům světa, kteří na prosincovém galavečeru Sportovec roku dostali Cenu Emila Zátopka pro sportovní legendu, předat osobně. Komplikací je časová vytíženost současných členů národního mužstva.

"Samozřejmě vymýšlíme něco, aby pamětníci nedostali peníze jen někde stranou. Háček je v tom, že hráči se dají dohromady jenom v rámci reprezentačních srazů. Rádi bychom co nejdříve našli nějaký volnější termín," dodal Kolář.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Mohlo by vás zajímat