7. října 2008 16:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ribéry má další ocenění

Franck Ribéry má důvod k radosti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Franck Ribéry má důvod k radosti. | foto: ČTK

MNICHOV Francouzský záložník Franck Ribéry se v Německu může právem cítit jako král uplynulé sezony. Opora Bayernu Mnichov totiž ovládla i třetí prestižní anketu, když jej nyní zvolili nejlepším hráčem uplynulého ročníku sami fotbalisté z prvních čtyř německých soutěží. Ribéry zvítězil drtivě, získal 37,3 procenta všech hlasů.

Za ofenzivním záložníkem obsadil druhé místo jeho spoluhráč z Bayernu a nejlepší kanonýr minulého ročníku bundesligy Luca Toni (19,3 procenta), třetí skončil režisér hry Werderu Brémy Diego (7,1 procenta). Čtvrté a páté místo patřilo brankářům: těsně pod stupni vítězů figuroval René Adler z Leverkusenu a páté místo bral Oliver Kahn, který po sezoně v Bayernu ukončil aktivní kariéru.

Hvězdný Francouz už v květnu triumfoval v anketě o nejlepšího hráče bundesligy podle hlasování samotných hráčů, v srpnu jako druhý zahraniční hráč v historii vyhrál i cenu pro nejlepšího fotbalistu působího v Německu.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?