Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalisté Anglie navštívili chudinskou čtvrť, jež jim znečištuje pláž

Sport

  13:53
RIO DE JANEIRO - Daniel Sturridge se vlnil v bocích, jiný známý fotbalista Danny Welbeck na betonovém hřišti vykopával nohy do vzduchu, když se učil afro-brazilské bojové umění Capoeira.

Brazilský chlapec předvádí capoeiru anglickým hvězdám foto: Reuters

Angličtí reprezentanti dva dny před startem mistrovství světa navštívili největší brazilskou favelu Rocinhu na jihu Ria de Janeira. V místním sportovním centru si i zahráli fotbal.

"Pro nás je dobře, že vidíme i tuhle stranu Brazílie. Děti se na to těšily, je pro nás zážitek vidět tak rozdílnou kulturu," řekl záložník Adam Lallana.

S ním, Welbeckem a Sturridgem tam dorazili ještě náhradní brankář Fraser Foster a středopolař Jack Wilshere.

Angličtí fotbalisté navštívili chudinskou čtvrť Rocinha v Rio de Janeiru.

Rocinha vyrostla na strmých svazích žulové hory přibližně kilometr od pobřeží Atlantského oceánu. Je odsud výhled na Rio.

Na počátku nového tisicíletí se odhadovalo, že v chudinské čtvrti žije 150 až 300 tisíc lidí. Při sčítání v roce 2010 se však došlo k číslu 70 tisíc. I tak je největší v Brazílii.

Lákadlo pro turisty

Dnes jsou téměř všechny domy z cihel a z betonu, domácnosti mají vodu a elektřinu. Jsou tam banky, obchody, lékařská zařízení, autobusové linky. Čtvrť má i vlastní televizní kanál. Cestovní kanceláře do Rocinhy organizují zájezdy.

Angličtí reprezentanti nedaleko odtud, dole u moře pod Rocinhou, vybrali hotel, kde během šampionátu budou přebývat. Sice mají výhled na oceán, jsou pár krok od pláže, ale ta patří mezi nejvíc znečištěné v Riu. I proto, že na ní ústí do moře stoka, který svádí veškerý odpad právě z Rocinhy.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat