22. října 2008 16:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Roman Bednář byl nespokojen se střídáním

Roman Bednář (s míčem) střílí vítězným gól svého W.B.A. proti Fulhamu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Bednář (s míčem) střílí vítězným gól svého W.B.A. proti Fulhamu. | foto: ČTK

LONDÝN Český fotbalový útočník Roman Bednář z West Bromwiche se podle britských médií po ligovém zápase na půdě Manchesteru United pohádal s koučem Tonym Mowbrayem a vyčetl mu, že jej vystřídal. Mowbray připustil Bednářovu nespokojenost, ale odmítl, že by došlo k ostřejší výměně názorů.

"Co jsme si s Romanem řekli, to už neřeším. Nemám problém s tím, že byl ze svého střídání rozladěný, protože jeho reakce nebyla nijak urážlivá vůči zbytku týmu ani střídajícímu hráči," řekl Mowbray deníku Birmingham Mail. "Abych řekl pravdu, ani jsem to pořádně nezaznamenal," dodal.

I když Mowbray celý incident zlehčil, bude mít Bednář co napravovat. "To střídání jsem udělal pro dobro celého týmu. Teď se musí snažit na tréninku a pokud chce být i za týden v základní sestavě, musí se do ní prosadit," prohlásil Mowbray na adresu nejlepšího střelce týmu, který dal ve své první sezoně v Premier League tři branky.

Po prohře 0:4 českému útočníkovi nijak nevyčítal, že se neprosadil. "V zápase s takovým soupeřem to má útočník dvojnásob těžké, na všechno se musí strašně nadřít. Co mohl, to na hřišti nechal," řekl Mowbray a dodal, že do hvězd typu Wayna Rooneyho a Dimitara Berbatova má český hráč ještě hodně daleko.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz