28. prosince 2008 20:17 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Roman Bednář zajistil W.B.A. další výhru

Roman Bednář (ve výskoku, bílé kopačky) právě střílí vítězný gól v zápase West Bromwiche s Liverpoolem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Bednář (ve výskoku, bílé kopačky) právě střílí vítězný gól v zápase West Bromwiche s Liverpoolem. | foto: www.skysports.com

PRAHA Český goelador Roman Bednář opět našel svou střeleckou mízu a druhou branku ve třech dnech zajistil West Bromwichi Albion šest bodů ze dvou zápasů. Nováček Premier League sice zůstává na posledním místě soutěže, ovšem dotáhl se velmi těsně k týmům před sebou.

Mezi West Bromwichem Albion a Tottenhamem šlo v dnešním dvacátém kole "o šest bodů". A domácí "Baggies" jej zvládly na výbornou. Hosté vedení koučem Harry Redknappem i přesto, že od 35. minuty hráli bez vyloučeného Assou-Ekkota, drželi až do 83. minuty nerozhodný stav.

Pak si ovšem na centr svého spoluhráče naběhl Roman Bednář a hlavou zavěsil nekompromisně míč za Gomése - 1:0. Pojistku přidal v 90. minutě Beattie. Český útočník byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu a televizní společnost Sky Sports mu udělila vysokou známku 8 na desetibodové stupnici. Bednář si zároveň připsal šestou trefu v této ligové sezóně, West Bromwich se bodově dotáhl na předposlední Blacburn. Sice je stále poslední a na sestupové pozici, na 16. místo zaručující záchranu schází Bednářovi a spol. jen dva body.

V čele soutěže bude přes krátkou "zimní přestávku" Liverpool. Stane se tak poprvé po dvanácti letech, na titul čekají "Reds" ještě o šest let déle, naposledy slavil ligový triumf nejúspěšnější tým ostrovní historie v roce 1990. O prvním místě Liverpoolu rozhodly dnešní výsledky. Gerrard a spol. vyhráli v St. James Parku nad domácím Newcastlem vysoko 5:1. Těžko říct, jestli za špatný výkon "strak" může informace o tom, že neoblíbený majitel Mark Ashley klub neprodá, jak avizoval poslední tři měsíce. Newcastle totiž před zápasem s Liverpoolem vyhrál na domácí půdě šest zápasů v řadě.

Na druhém místě zůstává se ztrátou tří bodů londýnská Chelsea, která překvapivě pouze remizovala v malém londýnském derby na Craven Cottage s Fulhamem 2:2. O čtyři branky v zápase se zasloužili jen dva střelci - na domácí straně útočník Clint Dempsey, na straně "Blues" Frank Lampard. Tým brankáře Petra Čecha po skvělém úvodu sezóny remizoval potřetí z posledních čtyř duelů a jako by mu docházel dech.

O málo vídanou situaci se v duelu Stoke na hřišti West Hamu postaral hostující útočník Ricardo Fuller. Jamajský reprezentant dostal červenou kartu poté, co se pohádal a pokusil udeřit kapitána svého týmu Andyho Griffina, který při vyrovnávacím gólu neubránil domácího Carltona Colea. V napadení Griffina zabránili Fullerovi spoluhráči, kteří ho zadrželi. Oslabené Stoke drželo remízu až do 87. minuty, kdy o výhře West Hamu 2:1 rozhodla tečovaná střela.

Velký comeback se povedl hráčům Manchesteru City. Na hřišti Blackburnu prohrávali ještě v 88. minutě 0:2, pak ale snížil Daniel Sturridge a ve čtvrté minutě nastavení vyrovnal brazilský kouzelník Robinho. Blackburn tak poprvé pod vedením Sama Allardyce inkasoval a díky tomu přišel o výhru.

Premier League čeká dvoutýdenní pauza, příští víkend totiž čekají na týmy nejlepší ligové soutěže světa utkání Ligového poháru a F.A. Cupu.

VÝSLEDKY - 20. KOLO:
Newcastle - Liverpool 1:5 (45.+2 Edgar - 31. a 66. Gerrard, 36. Hyypiä, 50. Babel, 76. Xabi Alonso z pen.), Arsenal - Portsmouth 1:0 (81. Gallas), Bolton - Wigan 0:1 (44. Amr Zakí z pen.), Everton - Sunderland 3:0 (20. a 27. Arteta, 83. Gosling), Fulham - Chelsea 2:2 (10. a 90. Dempsey - 50. a 73. Lampard), West Bromwich - Tottenham 2:0 (83. Bednář, 90.+4 C. Beattie), West Ham United - Stoke 2:1 (51. C. Cole, 87. Tristán - 5. Diagne-Faye), Blackburn - Manchester City 2:2 (45. McCarthy, 84. Roberts - 88. Sturridge, 90.+4 Robinho).