Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Ronaldo o konci kariéry i současné situaci: Fotbal bez fanoušků? Jako jít do cirkusu a nevidět klauny

Zklamaný Cristiano Ronaldo. foto: ČTK

V únoru oslaví už 36. narozeniny, přitom je stále na vrcholu. I proto fotbalista Cristiano Ronaldo o konci profesionální kariéry ani trochu nepřemýšlí. Pohání jej mimo jiné velký sen o vítězství na mistrovství světa.
  14:11

„Jsem šťastný, cítím se ve formě a v životě se mi daří. Doufám, že budu hrát ještě spoustu, spoustu let,“ citoval Ronalda server BBC Sport.

„Mladším hráčům vždycky radím, aby si užívali každou chvíli, protože nikdy nevíte, co bude zítra. Ale já vidím velmi zářivou budoucnost,“ doplnil pětinásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa.

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi.
Cristiano Ronaldo v souboji s Lionelem Messim.

Pětatřicetiletý Ronaldo, hvězda Juventusu Turín, je důkazem, že na věku nezáleží. „Důležitá je hlava,“ tvrdí.

„Je jedno, jestli je Cristiano dobrý, protože jak říkám, nevíte, co bude zítra. Žiju přítomností,“ uvedl.

Před čtyřmi lety slavil zlato na Euru, portugalskou reprezentaci by jako kapitán chtěl dovést i k triumfu na světovém šampionátu v roce 2022.

„Vyhrával jsem trofeje se všemi kluby, kde jsem působil. Ale mistrovství světa je sen. Všechno je možné, i když současně musíte být realisty,“ konstatoval Ronaldo, kterému v době turnaje bude 37 let.

Těší se, až se po koronavirové pandemii vrátí život i fotbal do normálu a na stadionech – třeba na blížícím se mistrovství Evropy – opět budou diváci. „Nerad hraju bez fanoušků. Je to jako jít do cirkusu a nevidět klauny,“ prohlásil.

„Kvůli pandemii lidé blázní. Doufám, že se brzy otevřou brány stadionů. Musíme se přizpůsobit a snažit se normálně žít, k tomu samozřejmě respektovat pravidla. Fotbal bez fanoušků se mi ale opravdu nelíbí,“ dodal Ronaldo. 

Autoři:

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...