Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Ronaldo sestřelil Elche čtyřmi góly a přepsal historické tabulky Realu

22:23
MADRID/PRAHA - Fotbalisté Realu Madrid najeli ve španělské lize na vítěznou vlnu. Po triumfu 8:2 nad La Coruňou dnes ve vloženém 5. kole zdolali díky čtyřem brankám Cristiana Ronalda Elche 5:1 a posunuli se na čtvrtou příčku tabulky. Většina ostatních týmů hraje ve středu.

Cristiano Ronaldo. foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

• Real Madrid - Elche 5:1 (27. z pen., 32., 80. z pen. a 90.+2 Ronaldo, 20. Bale - 15. Albácar)

"Bílý balet", který prohrál dva z dosavadních čtyř duelů v La lize, přitom nezačal doma proti Elche dobře. V 15. minutě proměnil penaltu, nařízenou za faul Cristiana Ronalda, kapitán Edu Albácar a překonal debutujícího brankáře Keylora Navase.

Právě proti Elche zaznamenal v roce 1960 Real rekordní výsledek španělské ligy 11:2, tentokrát skóre rychle otočil a částečně navázal na kanonádu z minulého kola. Už za pět minut srovnal hlavou Gareth Bale a za dalších sedm skóroval z pokutového kopu Ronaldo.

Portugalský kanonýr a lídr tabulky střelců zvýraznil náskok ve 32. minutě hlavou po centru Marcela. Hattrick uzavřel deset minut před koncem opět z penalty a svou devátou branku v ligovém ročníku přidal v nastavení. Ronaldo se stal třetím nejlepším střelcem Realu ve španělské lize. Se 186 zásahy dostihl Carlose Santillanu, před ním jsou ještě Alfredo Di Stéfano (216) a Raúl (228). Real má z posledních tří soutěžních zápasů skóre 18:4.