4. listopadu 2011 10:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rooney si tři zápasy nezahraje. I tak na EURO pojede

Německo - Anglie (Rooney po neuznaném gólu) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německo - Anglie (Rooney po neuznaném gólu) | foto: Reuters

LONDÝN Anglický útočník Wayne Rooney by navzdory třízápasovému trestu, kvůli kterému zmešká všechny zápasy v základní skupině, neměl na mistrovství Evropy chybět. Podle listu Daily Telegraph se s fotbalistou Manchesteru United sešel reprezentační trenér Fabio Capello a ujistil ho, že i když nebude v nominaci pro přípravná utkání se Španělskem a Švýcarskem, na turnaj příští rok pojede.

Rooney byl potrestán poté, co v posledním utkání kvalifikační skupiny s Černou Horou zezadu nakopl Miodraga Džudoviče. "Byla to hloupost a věděl jsem to hned, jak jsem to udělal," citovala Rooneyho agentura Reuters. "Nic mi neudělal, nechtěl jsem mu nic oplatit. Prostě se to stalo, lituji toho a neumím to vysvětlit. Ale můžu si za to sám. Nemůžu se na nic vymlouvat, i když si myslím, že trest je docela přísný," dodal.

Ronney by pochopil, kdyby v nominaci nebyl

Anglická Fotbalová asociace zatím neuvedla, zda se proti Rooneyho trestu odvolá. "Teprve teď máme pohromadě všechny podklady a v nejbližší době se rozhodneme, co dál. Kdyby se mi podařilo trest snížit byť o jediný zápas, byl by to pro mě bonus," prohlásil Rooney.

Podle médií Capello údajně Rooneymu slíbil místo na šampionátu, útočník by však prý pochopil, kdyby se jeho jméno v nominaci nakonec neobjevilo. "Chci tam hrát a chci být v týmu. Chápu však, že když nemůžu hrát první tři zápasy, tak trenér musí najít náhradu," uvedl.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!