Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rosický bude přemýšlet. Skončit nebo pokračovat?

Sport

  9:42
VARŠAVA (od zpravodaje LN v Polsku) - Měl z lavičky nastoupit, pokud by bylo nejhůř. Nakonec se Tomáš Rosický do čtvrtfinále Eura proti Portugalsku nezapojil vůbec. "Nebyl bych tam nic platný," přiznal upřímně. Kvůli problémům s achilovkou odehrál na Euru jen tři z osmi českých poločasů.

Česko - Portugalsko (Baroš, Rosický) foto: Reuters

Po posledním zápase na šampionátu záložník Arsenalu přiznal, že bude zvažovat další působení u fotbalové reprezentace. "Normálně pokračuju, ale chci si všechno promyslet," nenaznačil, ke které z variant má blíž.

Vleklé zdravotní problémy ovlivňují kariéru kapitána českého týmu dlouhodobě. Kvůli nim musel úplně vynechat třeba i předchozí Euro v roce 2008. "Mám nějaký věk a problémy se zdravím. Kdybych mohl, hrál bych do padesáti, ale vím, že to nejde," uvedl jednatřicetiletý Rosický.

ČTĚTE TAKÉ

Portugalský trenér Bento: Postup si zasloužíme
Barošovo loučení s reprezentací: potlesk i mlčení

Zmínil však i další motivy. "Začal jsem tady s partou kluků, kteří už pomalu odchází. Není jednoduché sledovat, jak všichni kolem mě končí." Společně s brankářem Petrem Čechem už zůstal v českém týmu jediným pamětníkem mistrovství Evropy 2000. V Polsku také ukončil reprezentační kariéru útočník Milan Baroš, další klíčová postava Rosického generace.

Jako hlavní důvod, proč v národním týmu zůstat, označil Rosický možnost dostat se na další mistrovství světa v Brazílii. "To je samozřejmě velké lákadlo,"

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...