14. listopadu 2011 19:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rosický před odvetou: I ve svém věku jsem nervózní

Kapitán českých fotbalistů Tomáš Rosický  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapitán českých fotbalistů Tomáš Rosický | foto: ČTK

PODGORICA (od zpravodaje LN v Černé Hoře) Letos oslavil 31. narozeniny, už hrál na dvou mistrovstvích Evropy, gól dal také na mistrovství světa a reprezentační dres si oblékl v 84 zápasech. I tak cítí český kapitán Tomáš Rosický před úterní odvetou baráže v Černé Hoře nervozitu. "Každý si uvědomuje, že ještě není hotovo," řekl záložník Arsenalu na tiskové konferenci.

Jaká je nálada v kabině s vítězstvím 2:0 v zádech?
Díky pátečnímu výkonu a výsledku je tým hodně pozitivní. Já jsem ale trochu nervózní, mám to tak trochu před každým zápasem. I ve svém věku. To ale neznamená, že se tady necháme zaskočit třeba atmosférou na stadionu.

Jak se nervozity zbavujete?
My už jsme kamarádi dlouho. Nervozita pokaždé zmizí, jakmile vkročím na hřiště.

Co jiného může nabídnout soupeř v porovnání s prvním zápasem?
Snad jedině to, že musejí dohánět náš náskok a v obraně nám nechají okénka pro protiútoky. První zápas ale byla pořádná bitva a ani napodruhé nečekám nic jiného.

Co říkáte na sebevědomá prohlášení domácích, kteří se zdaleka necítí vyřazení?
Soupeř si může říkat, co chce. Mě to absolutně nezajímá. My jsme tady od toho, abychom byli dobře připravení a to určitě budeme.

První zápas i vám osobně mimořádně vyšel. Cítíte se nyní v nejlepší formě?
To bych neřekl, můj výkon byl odrazem celého týmu. Hodně nedoceněný výkon odvedl v záloze Jarda Plašil, hodně mi to při páteční výhře ulehčil.

ŠKOLNÍ ROZVRH: Stáhněte si zdarma pro svého školáka
ŠKOLNÍ ROZVRH: Stáhněte si zdarma pro svého školáka

Možná už připravujete s dětmi školní aktovku, nakupujete pomůcky, ořezáváte pastelky... Nezapomeňte na rozvrh hodin. Máme pro vás jeden k vytištění.

Najdete na Lidovky.cz