Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé si tu s rouškami hlavu nelámou, říká o Glasgow fotbalový brankář Hladký

Sport

  11:38
Glasgow - Fotbalovou pauzu vynucenou pandemií koronaviru prožívá brankář Václav Hladký ve Skotsku, kde působí v klubu St. Mirren. S manželkou se však řídí spíš podle opatření, která platí v Česku, a na rozdíl od většiny místních se po Glasgow pohybují v rouškách. „Jednu z prvních pro nás ušila manželka a obětovala na ni svoji podprsenku,“ řekl v rozhovoru pro ČTK devětadvacetiletý odchovanec brněnského fotbalu, o kterého se zajímají i slavné kluby Celtic a Rangers.

Václav Hladký v dresu skotského St.Mirren. foto: Reprofoto

Omezení v Británii jsou podobná těm v Česku. Uzavřeny jsou restaurace, obchody vyjma potravin, lékáren a drogerií. Kluby mají zavřené stadiony i tréninková centra a hráči se připravují individuálně. „Už čtrnáct dní jsme doma a dodržujeme vládní nařízení,“ uvedl Hladký.

Spoustu informací má i z domova, takže ví, jak důležité v boji s koronavirem je nosit roušky. „Vnímáme to i tady spíše z českého pohledu. Sami jsme si na zdejším internetovém portálu roušky objednali a poctivě je nosíme,“ řekl Hladký. Než ale první obličejové ochrany před nákazou do glasgowského bytu Hladkých dorazily, poradili si sami. „Žena obětovala podprsenku a ušila dvě roušky pro nás,“ uvedl brankář s úsměvem.

Jinak se roušky ve Skotsku příliš nenosí. „Větší procento lidí je nemá. Tady to není povinné, takže lidé si s tím tak hlavu nelámou,“ řekl Hladký.

V minulosti působil Hladký v Liberci.

Trénuje podle instrukcí od trenéra brankářů i kondičního kouče. „Hodně cvičím v bytě i přírodě, nejen sám posilovací cviky, ale s manželkou i jógu. Prostě co se dá,“ uvedl gólman.

V dresu St. Mirren se mu daří. S klubem je sice tři kola před koncem na devátém místě tabulky, téměř bez šance proniknout mezi šestici do bojů o titul, nicméně podle expertů patří k nejlepším gólmanům soutěže a objevuje se i v ideálních jedenáctkách skotské ligy. Smlouva v St. Mirren mu končí 9. června a zajímají se o něj i slavné kluby jako Celtic a Rangers.

Václav Hladký ještě v dresu brněnské Zbrojovky.

„Já o tom vím zatím jen z médií. Se mnou nikdo nejednal. Kluby samozřejmě vědí, že mi končí smlouva. V novinách a na webech není co psát, tak se přiživují spekulace. Já to zatím neřeším. Nikdo neví, jak se vše dál vyvine, zda se liga dohraje, či ne. A už vůbec ne, jak to bude v příští sezoně,“ prohlásil Hladký, který přišel do Skotska loni v lednu z Liberce. Klub dodržuje s hráči smlouvu v plné výši, žádné škrty v platech nejsou na pořadu dne. „Oni tvrdí, že se spíše zaměří na další sezony, než aby teď jednali s námi o snížení platů,“ uvedl gólman.

Do Česka se v pauze nechystá. „Jsem zde autem, kanál La Manche je zavřený. I kdybych se dostal až do Česka, tak bych stejně musel do karantény. A co potom, kdyby se měla soutěž rozjet? Přijet domů na otočku pro mě nemá smysl. Tady mi nic nechybí,“ dodal Hladký.

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Mohlo by vás zajímat