Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozčílený Weiss: Napětí vytvořili novináři a já se omlouvat nehodlám

Sport

  14:53
PRETORIA (JAR) - Trenér slovenské fotbalové reprezentace Vladimír Weiss dnes poprvé od pondělního incidentu se zástupci slovenských médií předstoupil před novináře. Přiznal, že se zachoval špatně, ale nehodlá se omlouvat. Napjatou atmosféru prý vytvořila právě média a on tomu propadl.

Slovenský trenér Vladimír Weiss. foto: APČTK

"Napětí jste vytvořili vy, novináři a my jsme tomu propadli. Já jsem neunesl jednu věc, za což se neomlouvám, ale přiznávám, že jsem ulítl," řekl Weiss na dnešní tiskové konferenci po posledním tréninku před čtvrtečním zápasem s Itálií, ve kterém se bude rozhodovat o postupu do osmifinále.

Weiss údajně vulgárně urážel novináře - VÍCE ČTĚTE ZDE

Napjatá atmosféra se podle Weisse nepromítne do výkonu týmu. "My se na zápas s Itálií těšíme stejně, jako jsme se těšili na první zápas s Novým Zélandem i na další zápas s Paraguayí. Teď se pokusíme zabojovat o setrvání v Africe," dodal Weiss.

Trenér, který jako první dovedl Slovensko na MS, následně vysvětlil, co mu přesně na chování novinářů vadilo. Jsou prý k hráčům příliš kritičtí. "Už jsem v minulosti říkal, že pokud píšete objektivně, je všechno v pořádku. Ale dokud budu trénovat tento tým, tak budu hráče bránit. Do mě se navážejte, ale hráče nechte, prosím, před zápasem na pokoji," dodal.

Slovensko - Paraguay (kouč Weiss na střídačce).

Vztah mezi trenérem a slovenskými médii dostal vážnou trhlinu na pondělní tiskové konferenci, kterou Weiss opustil po pouhých čtyřiceti vteřinách, kdy se ho dotkla jedna z otázek. Podle přítomných novinářů je urážel a vyhrožoval násilím. Stížnost žurnalistů na Weissovo chování se má zabývat Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS) i FIFA.

Když loni na podzim adresoval vulgární výroky novinářům argentinský trenér Diego Maradona, dostal dvouměsíční distanc a pokutu více než 400 tisíc korun.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!