Rozhodnuto. Chelsea je anglickým šampionem, titul ji potvrdil gólem náhradník

23:23
LONDÝN - Do pokutového území West Bromwiche přilétly dva centry. Jeden zleva, druhý zprava. A pak ještě jeden. Obránce Azpilicueta zprava ostře přihrál před bránu, odkud míč do sítě dotlačil Michy Batshuayi. Druhým gólem v sezoně vystřelil pro Chelsea dvě kola před koncem sezony anglický titul.

Fotbalisté Chelsea slaví mistrovský titul. foto: Reuters

„Je to pro hráče obrovský úspěch a já jim děkuji za odhodlání a nasazení. Skvělým přístupem mi ukázali, že v této sezoně chtějí dosáhnout něčeho velkého. Po téhle výhře musíme být šťastní a spokojení,“ řekl v televizním rozhovoru šťastný kouč domácích Antonio Conte.

V pátek večer nerozhodl na Stamford Bridge žádný krásný gól, spíš vypracovaný, možná šťastný. Chelsea nechala suverenitu, s níž během většiny letošní sezony ničila jednoho soupeře za druhým, tentokrát v šatně.

Na hřišti West Bromu, který urputně bránil, se nedostávala do vyložených šancí, a když domácí začali po přestávce hrozit z brejků, zdálo se, že mistrovské oslavy jejich londýnského klubu počkají.

Fotbalisté Chelsea slaví mistrovský titul.

Jenže do hry vstoupil trenér Antonio Conte. Zřejmě největší hrdina mistrovské sezony Chelsea. Kouč, který po špatném vstupu do sezony změnil herní systém a dovedl své mužstvo ke třináctizápasové vítězné sérii, čtvrthodiny před koncem pátečního utkání sáhl ke střídání. Do hry poslal Belgičana Batshuayie, jenž se šest minut nato přimotal k vítěznému gólu.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo

Everton - Watford 1:0 (56. Barkley), West Bromwich - Chelsea 0:1 (82. Batshuayi).

Vstřelil přitom teprve druhou ligovou branku v sezoně. Branku, kterou si bude pamatovat navždy.

„Přesně v tom je fotbal nádherný. Hráč, který toho příliš neodehrál, vám vyhraje mistrovský titul,“ chválil bezprostředně po utkání Cesc Fábregas.

Batshuayi, autor zlaté trefy, odehrál v celé sezoně jen 125 minut, ani jednou v lize nenastoupil od úvodní minuty, osmnáctkrát střídal. Nyní odšpuntoval mistrovské křepčení.

„Na začátku sezony nás lidé odepisovali, ale my jsme tvrdě pracovali, ukázali jsme, čeho jsme schopní. Jsme mistři. A to je ten nejlepší pocit, který ve fotbale můžete zažít,“ řekl zkušený obránce Gary Cahill.

Chelsea vyhrála anglickou ligu jen rok poté, co ve stejné soutěži po zpackané sezoně skončila desátá. Přesto má druhý titul během posledních tří sezon a dohromady už šestý v historii.