Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zklamaný Hušbauer: Měli jsme postoupit. APOEL nám jen ukázal, jak se leží na zemi

Sport

  0:01
PRAHA - Kapitánskou pásku měl na levé rameno původně navléknout Milan Škoda. Ten však kvůli viróze do odvetného utkání s APOEL Nikósie nakonec nemohl nastoupit, a tak slávisty dovedl na hrací plochu Josef Hušbauer. Se snem, že by pražskou Slavii po deseti letech opět dostal do milionářské Ligy mistrů, se ale musel se svými spoluhráči rozloučit. Může za to nepovedená úvodní desetiminutovka na Kypru a neproměňování šancí.

4. předkolo Ligy mistrů - Slavia vs. APOEL Nikósie: kapitán domácích Hušbauer už ví, že se sešívaní do základní skupiny prestižní soutěže nepodívají. foto:  Michal Šula, MAFRA

Jak velké je to zklamání z vyřazení, když jste až na deset minut byli v obou zápasech lepší a stejně se nepodařilo postoupit?
Zklamání to pochopitelně je. Všichni cítíme, že jsme mohli postoupit, i jsme přes takového soupeře měli. APOEL ze dvou zápasů vystřelil třikrát čtyřikrát a dal dva góly. Dneska jen bránili, zdržovali, dopředu se tolik nehnali.

Soupeř zvládl utkání velmi dobře takticky. Ukázal vám tak cestu, jak takto důležitá utkání zvládat?
Ukázal nám možná to, jak se dobře leží na zemi. Jinak si nemyslím, že by v něčem byl lepší. Měl povedených deset minut, dal dva góly a to rozhodlo. Věřím, že kdybychom dali gól, tak by nám tam spadlo něco víc.

4. předkolo Ligy mistrů - Slavia vs. APOEL Nikósie: zklamaní domácí po vyřazení.
4. předkolo Ligy mistrů - Slavia vs. APOEL Nikósie: zklamaní hráči Slavie po...

Ve čtyřech z posledních pěti zápasů se vám nepodařilo skórovat. Čím si trápení v zakončení vysvětlujete?
Neřeknu, čím to je. Potřebujeme to ale nějak prolomit, aby nám to tam padlo. V nějakých situacích jsme byli možná moc zbrklí, mohli jsme být víc v klidu. Doufám, že do příštích zápasů to zlepšíme, aby nám to tam padalo víc. Věřím, že to je otázka času.

Většina šancí, které jste si vytvořili, byla po centrovaných míčích? Byl to záměr, nebo vám APOEL svou zodpovědnou defenzivní prací více nedovolil?
My jsme v první půli začali hrát po zemi, nějaké kombinace byly. Zároveň jsme ale chtěli hru více zjednodušit, dostávat do vápna a být více nebezpeční tam, než je přehrávat zbytečně na půlce. Pak totiž vznikají ztráty. Hlavně ve druhé půli to bylo vidět.

Čím to, že jste si v závěru nevytvořili soustavný tlak?
Dali jsme do toho všechno. Měli jsme dobrý začátek, celá první půle byla kvalitní. Od 70. minuty ale bylo vidět, že nám docházely síly. Z naší strany už ta hra nebyla tak dynamická.

Mohlo za to i časté zdržování Kypřanů? Jak jste to kouskování hry z jejich strany viděl?
Je logické, že trochu chtěli zdržovat. Aby ale třikrát přišla nosítka, to je moc. Když musí dojít na nosítka, tak by měla být zlomená noha. Nevím, proč to rozhodčí toleroval, ale nechci se vymlouvat. Myslím si ovšem, že k této soutěži to nepatří.

Bavil jste se o tom z pozice kapitána i s rozhodčím?
Bavil, ale on o tom moc mluvit nechtěl. Říkal jenom, ať to nechám na něm, že něco nastaví.

Je Evropská liga dostatečnou náplastí na tuto ránu z vyřazení?
Určitě jo. Jsme rádi, že jsme po tolika letech v Evropě a můžeme hrát Evropskou ligu. Liga mistrů by byla pochopitelně daleko lepší, ale Evropská liga není špatná soutěž. Naopak nás může ještě víc nakopnout.

Co říkáte na atmosféru na stadionu? Fanoušci vás po hnali po celý zápas.
Fanoušci byli super. Musím je pochválit, protože jich přišlo plno. Chtěli jsme APOEL dostat hned na začátku pod tlak, aby se chytili i fanoušci, což se i podařilo. Bohužel z toho nevzešel gól, aby byla atmosféra ještě více vypjatá. Divákům můžeme jen poděkovat, že nás hnali a podporovali celý zápas.