28. března 2008 14:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rudá mašina se rozjíždí, když tu náhle hyk a škyt

My jsme Sparta, vy nejste nic! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy My jsme Sparta, vy nejste nic! | foto: ČTK

PRAHA Podle stejnojmenné rubriky na stránkách sportu vám i na SportReport.cz budeme přinášt rubriku Jak to vidí... můžete si prohlédnout starší texty a těšit se na nové, v podání fanoušků Slávie, Sparty, Bohemky a v budoucnu snad i dalších klubů.

Sparta vede tzv. jarní ligovou tabulku, s výjimkou remízy v Olomouci vyhrála všechny zápasy. A to včetně toho posledního s Jabloncem. Fanoušci nejlepšího klubu na planetě Zemi však nejsou stále s něčím spokojeni. Naposledy v sobotu dokonce opět pískali. Kde je chyba?

Už to vypadá, že se letenská mašina rozjíždí, když tu náhle hyk a škyt, v motoru něco zachrastí, otáčky se dramaticky sníží a stroj jen taktak dorazí do vytyčeného cíle.


Nic naplat, je nutné si přiznat, že rudý vůz má k lamborghini ještě daleko. Ovšem našinec by měl prožívat i malé každodenní radosti, k nimž bezesporu patří trvalá střelecká potence Míry Slepičky a impotence nepřátel, které na jaře vděčíme za pouhé dvě obdržené branky. Otázkou je, zda na toto palivo dojedeme až na vrchol.
Možná by to chtělo i něco přidat, zvláště když do stejného finiše míří i červenobílý prskolet.


Ten zvítězil v bahenním závodě ve Zlíně a letenské aristokracii překazil radost z velikonočního vedení v nejvyšší soutěži. Ale pozor. Jedná se o jev pomíjivý.  Nadcházející derby odkáže opovážlivé sešívané naděje do patřičných věčných mezí.

Autor (32) fandí Spartě již od prenatálního věku. Jeho předci byli sparťané a budou jimi i jeho potomci.

Martin Čejka, Lidové noviny