3. října 2018 14:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rusko německým vzorem? Naši sousedé si berou úspěšné ruské MS za ideál

Vladimir Putin s trofejí pro vítěze mistrovství světa v Rusku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimir Putin s trofejí pro vítěze mistrovství světa v Rusku | foto: ČTK

Německo bude studovat zkušenosti Ruské federace s pořádáním mistrovství světa ve fotbale. Němci z nich chtějí čerpat pro své pořadatelství evropského šampionátu, který se bude konat v roce 2024.

„Náš svaz velmi úzce spolupracoval s Ruskem během celého mistrovství světa,“ uvedl první tajemník německé ambasády v Moskvě Matthias Roth. „Doufáme, že dokážeme hostům našeho šampionátu poskytnout minimálně stejný servis,“ řekl.

Také poznamenal, že německé stadiony jsou na pořádání turnaje připraveny. „Budeme muset provést určité změny a přizpůsobit naše zařízení, nicméně nebude to stát mnoho úsilí,“ konstatoval Roth.

První tajemník také řekl, že „díky mistrovství světa se Rusku povedlo ukázat turistům z celého světa své dobré stránky.“

Evropský šampionát v roce 2024 zavítá do deseti německých měst – Berlína, Kolína nad Rýnem, Dortmundu, Düsseldorfu, Frankfurtu nad Mohanem, Gelsenkirchenu, Hamburku, Lipska, Mnichova a Stuttgartu.

Německo naposledy hostilo EURO v roce 1988. Kromě toho se v Německu také konalo mistrovství světa v letech 1974 a 2006.

Jan Krejcar

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?