8. června 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rusku a Kataru hrozí, že kvůli korupci přijdou o svá fotbalová MS

Teroristy neplatím. Katarský emír Tamim bin Hamad bin Chalífa Sání, s nímž ve... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teroristy neplatím. Katarský emír Tamim bin Hamad bin Chalífa Sání, s nímž ve... | foto: Reuters

CURYCH Rusko a Katar mohou přijít o fotbalová mistrovství světa v letech 2018 a 2022, pokud se najdou důkazy o uplácení během jejich kandidatur. Uvedl to předseda nezávislé auditní a revizní komise FIFA Domenico Scala v souvislosti s aktuální korupční aférou vysokých představitelů Mezinárodní fotbalové federace.

Kandidatury Ruska a Kataru prošetřuje i FBI, americké úřady už obvinily několik čelních funkcionářů FIFA z uplácení při volbě šampionátu v roce 2010.

„Pokud se objeví důkazy, že se v souvislosti s kandidaturami Ruska a Kataru kupovaly hlasy, pak by mohlo být pořadatelství odebráno,“ řekl Scala v rozhovoru pro švýcarský deník SonntagsZeitung. „Ale takový důkaz se zatím neobjevil,“ uvedl Scala, který má mít k dispozici i kompletní zprávu z vlastního vyšetřování FIFA. Obě země odmítají, že by při svých kandidaturách porušily pravidla.

Lidovky.cz, ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...