Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ruský šampionát měl do ekonomiky přinést přes 14 miliard dolarů

Sport

  10:31
DAUHÁ/PRAHA - Světový šampionát v Rusku během letošního června a července přinesl do ruské ekonomiky přes 14 miliard dolarů, což je více než jedno procento hrubého domácího produktu. Řekli to organizátoři v úterý v Dauhá. Údaje ale nebyly nezávisle ověřeny.

Ruský prezident Vladimir Putin při rozhovoru s čínskou televizí CCTV. foto: Twitter CCTV

Zprávu o tom, jaký dopad mělo mistrovství světa z ekonomického, sociálního a enviromentálního hlediska na ruskou společnost, přednesl předseda ruské komise pro konání MS Alexey Sorokin. „Údaje, které zpráva přináší, jsou mírně překvapivé,“ přiznal Sorokin.

Je spočítáno, že dopad mistrovství světa na ruské HDP mezi roky 2013-2018 činil 952 miliard rublů (14,5 miliardy dolarů, 12,5 miliardy eur). To je ekvivalent 1,1 % ruského HDP.

Zpráva od organizátorů také hovoří o tom, že přítomnost šampionátu pomohla vytvořit více než 315 tisíc pracovních míst ročně, a měla by mít dopad na národní ekonomiku i v dalších pěti letech.

Navzdory varováním, která turnaj předcházely, a to zejména z důvodu politické situace v Rusku a fotbalových chuligánů, se světový šampionát povedl.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!