Sobota 24. září 2022, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ruský šampionát měl do ekonomiky přinést přes 14 miliard dolarů

Sport

  10:31
DAUHÁ/PRAHA - Světový šampionát v Rusku během letošního června a července přinesl do ruské ekonomiky přes 14 miliard dolarů, což je více než jedno procento hrubého domácího produktu. Řekli to organizátoři v úterý v Dauhá. Údaje ale nebyly nezávisle ověřeny.

Ruský prezident Vladimir Putin při rozhovoru s čínskou televizí CCTV. foto: Twitter CCTV

Zprávu o tom, jaký dopad mělo mistrovství světa z ekonomického, sociálního a enviromentálního hlediska na ruskou společnost, přednesl předseda ruské komise pro konání MS Alexey Sorokin. „Údaje, které zpráva přináší, jsou mírně překvapivé,“ přiznal Sorokin.

Je spočítáno, že dopad mistrovství světa na ruské HDP mezi roky 2013-2018 činil 952 miliard rublů (14,5 miliardy dolarů, 12,5 miliardy eur). To je ekvivalent 1,1 % ruského HDP.

Zpráva od organizátorů také hovoří o tom, že přítomnost šampionátu pomohla vytvořit více než 315 tisíc pracovních míst ročně, a měla by mít dopad na národní ekonomiku i v dalších pěti letech.

Navzdory varováním, která turnaj předcházely, a to zejména z důvodu politické situace v Rusku a fotbalových chuligánů, se světový šampionát povedl.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Mohlo by vás zajímat