17. června 2008 14:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rusové musejí porazit Švédsko

Ruští fotbalisté si zpestřují přípravu na rozhodující zápas se Švédskem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruští fotbalisté si zpestřují přípravu na rozhodující zápas se Švédskem |

INNSBRUCK Přímým soubojem o postup do čtvrtfinále fotbalového mistrovství Evropy bude ve středu v Innsbrucku zápas Ruska se Švédskem.

Oba týmy mají zatím ve skupině D na svém kontě tři body, ale lepší skóre mají Švédové, takže i remíza by je poslala dál. Naopak Rusko se bude radovat z postupu jen v případě výhry. Do šampionátu poprvé zasáhne střelec Andrej Aršavin, který měl velkou zásluhu na vítězství Zenitu Petrohard v Poháru UEFA, ale Rusům v prvních dvou zápasech kvůli disciplinárnímu trestu chyběl. A nizozemský trenér Guus Hiddink od něj nyní očekává výrazné posílení útoku. 

Švédský kouč Lars Lagerbäck udělá v sestavě oproti zápasu proti Španělsku určitě jednu změnu. Do týmu se po zranění vrátí Alexandersson, pro něhož to bude již 109. reprezentační start. "Máme mnoho možností jak jedenáctku a hlavně zálohu sestavit. Je tu Elmander, Larsson, Svensson, mám z čeho vybírat," vyvrátil Lagerbäck spekulace, že by měl problémy s pravou stranou zálohy. V přípravě se tým zaměřil na nácvik standardních situací, které mu v minulých zápasech vůbec nešly.

 Rusové středečního soupeře ještě nikdy v historii neporazili. V pěti zápasech třikrát prohráli a jen dvakrát remizovali.. Zápas Ruska se Švédskem začne v Innsbrucku stejně jako druhé utkání skupiny D Řecko - Španělsko ve středu ve 20:45.

ČTK