11. září 2018 10:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rusové se vysmívají Čechům. ‚Váš fotbal dlouho neměl tak slabou reprezentaci‘

Stanislav Tecl se proti ruské obraně neprosadil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanislav Tecl se proti ruské obraně neprosadil. | foto: ČTK/AP

PRAHA Česká fotbalová reprezentace v současné době nedosahuje úrovně sborné, shodla se ruská média v oslavných komentářích po pondělním utkání v Rostově, kde domácí výběr deklasoval tým Karla Jarolíma 5:1.

Podle serveru Sport express Česká republika už dávno neměla tak slabý národní tým.

„Není to zrovna nejlepší měřítko síly naší sborné, (Češi) vršili chybu za chybou,“ poznamenal autor komentáře. Zápas podle něj nepatřil mezi ty, po nichž se otevírají lahve se šampaňským.

List Kommersant napsal, že v zápase s českým týmem šlo hlavně o reputaci. 

„Ještě nedávno byla česká reprezentace považována za rovnocennou s ruskou. Dokonce i v Lize národů se ocitli ve stejném koši. V pondělí to ale nevypadalo, že by se Češi mohli sborné rovnat,“ uvedl list. 

Dmitrij Poloz se raduje z pátého gólu do sítě Tomáše Koubka.
Vladimír Coufal svádí hlavičkový souboj s Konstantinem Rauschem.

„Před třemi měsíci by takové vítězství Ruska nad Českem vypadalo fantasticky. Ve světle posledního vývoje tomu tak už není,“ napsal Kommersant.

Ani server Lifenews nepovažuje české mužstvo za právě nejsilnější. 

„Jistě, byl to jen přátelský zápas, který nic neřeší. Jistě, nebyl to nejsilnější tým Česka. Sborná ale prověřila náhradníky, vysoko zvítězila a udělala radost fanouškům. Ani po skvělém světovém šampionátu jsme si na nic takového nezvykli. Je ale zřejmě načase,“ konstatoval server.

ČTK