21. června 2008 23:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rusové vyprovodili dalšího favorita

Rusové se radují.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rusové se radují. | foto: ČTK

BASILEJ Třetím týmem v semifinále fotbalového mistrovství Evropy je Rusko, které dnes v Basileji zvítězilo nad Nizozemskem 3:1 dvěma góly v prodloužení.

Jestli si někdo myslel, že v dnešním čtvrtfinále uvidí ofenzivní koncert, tak se hluboce mýlil. Přesto se však rozhodně bylo na co dívat. Oba týmy začaly sice náznakem aktivity, ale hned v průběhu prvního poločasu bylo jasné, že se bude hrát především takticky. Nizozemci chtěli vsadit na rychlé brejky a hráli více z obrany. Do šancí se v první pětačtyřicetiminutovce dostával hlavně jejich soupeř. Góly mohli diváci vidět až po přestávce.

Rusům zajistil v 56. minutě zasloužené vedení Pavljučenko. Nizozemci museli vylézt z obranné ulity a hra konečně dostala očekávaný náboj. V ochozech už se začalo slavit, ale Oranjes dokázali Van Nisterlooijem vyrovnat.

V prodloužení se ovšem ukázalo, že mnohem více sil mají Rusové. Torbinskij s Aršavinem posunuli skóre na konečných 3:1. Rusko tak bude do semifinále čekat na vítěze duelu Španělsko - Itálie.

Výsledek:
Nizozemsko - Rusko 1:3 (1:1, 0:0) po prodloužení
Branky: 86. Van Nistelrooij - 56. Pavljučenko, 112. Torbinskij, 116. Aršavin. Rozhodčí: Micheľ - Slyško, Balko (všichni SR). ŽK: Boulahrouz, Van Persie, Van der Vaart - Kolodin, Žirkov, Torbinskij. Diváci: 39.374.
    Sestavy:

Nizozemsko: Van der Sar - Boulahrouz (54. Heitinga), Ooijer, Mathijsen, Van Bronckhorst - Kuijt (46. Van Persie), De Jong, Engelaar (62. Afellay), Van der Vaart, Sneijder - Van Nistelrooij. Trenér: Van Basten.

Rusko: Akinfejev - Aňukov, Kolodin, Ignaševič, Žirkov - Zyrjanov, Semak, Semšov (69. Biljaletdinov), Sajenko (81. Torbinskij) - Aršavin, Pavljučenko (114. Syčev). Trenér: Hiddink.