Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rychle se uzdrav, kamaráde, vzkázal Messi zraněnému Neymarovi

Sport

  13:50aktualizováno  17:09
Když jde o zdraví, rivalita musí stranou. Lionel Messi a Neymar jsou geniálními fotbalisty a tahouny svých týmů, zůstávají ale především přáteli. Svědčí o tom i vzkaz, který argentinský útočník vyslal zraněnému Brazilci: Rychle se uzdrav, kamaráde.

Lionel Messi. foto: Reuters

Hvězdný Lionel Messi popřál na svém facebookovém profilu spoluhráči z Barcelony rychlé zotavení poté, co Neymar utrpěl zranění v pátečním čtvrtfinále Brazílie proti Kolumbii. Kolumbijec Zúňiga do Neymara vletěl kolenem napřed a způsobil tak nejsledovanějšímu hráči mistrovství zlomeninu bederního obratle. 

ČTĚTE VÍCE

Nejen brazilští fanoušci okamžitě začali přát svému miláčkovi co nejrychlejší uzdravení a oblehli nemocnici, kam byl dvaadvacetiletý útočník převezen. Brzy se však naplnily jejich nejčernější obavy: Neymar už na domácím šampionátu nenastoupí a nepřidá další ke svým čtyřem vstřeleným gólům. Bez fotbalisty Neymarova formátu se navíc celý brazilský tým jeví o mnoho zranitelnější.

Neymar má zlomený obratel. Hvězdný útočník na mistrovství světa končí

Neymar má zlomený obratel. Hvězdný útočník na mistrovství světa končí

Lionel Messi svůj vzkaz na sociální síti podpořil společnou fotografií s Neymarem právě v dresu Barcelony. Jeho Argentina se v sobotu pokusí proklouznout do semifinále mistrovství světa přes silný výběr Belgie. Snad se Messimu sympatické gesto vrátí a podobně smutné obrázky jako s Neymarem na nosítkách už neuvidíme.

Faul na Neymara

Kolumbijský obránce Juan Camilo Zúňiga se kvůli svému zákroku na zřejmě nejoblíbenějšího domácího fotbalistu Neymara stal terčem brazilských fanoušků. Někteří z nich ho na sociálních sítích rasisticky uráželi nebo mu dokonce vyhrožovali smrtí.