29. září 2010 20:04, aktualizováno 30. 9 23:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rychlý Jarolímův konec ve Slavii. Také proto, že se vzdal odstupného

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Karel Jarolím. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Jarolím. | foto: ČTK

PRAHA Sám chtěl s trénováním Slavie skončit už po páteční porážce od fotbalistů Slovácka, ale vedení jeho rezignaci na konci minulého týdne odmítlo. Tím celá záležitost neskončila... Jak se ukázalo, Karel Jarolím se přece jen přemluvit nenechal.

Na včerejší trénink týmu nedorazil a starším hráčům oznámil, že v klubu končí. Tentokrát už definitivně. "Zdůvodnil to tím, že mediální tlak na jeho osobu narušoval pracovní klima v týmu a neumožňoval jeho plné soustředění na přípravu na utkání," uvedl k Jarolímovým pohnutkám tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

KONEC JAROLÍMA

* Pondělí 20. září. Slavia doma prohrála 1:2 derby se Spartou. Vedení klubu plánovalo analyzovat situaci o reprezentační přestávce

* Pátek 24. září. Přišla drtivá a nečekaná porážka 0:3 od Slovácka. Jarolím nabídl demisi

* Neděle 26. září. Představenstvo Slavie trenérovu rezignaci odmítlo

* Včera. Jarolím nevedl trénink, jen přišel starším hráčům oznámit, že končí. Koučem Slavie se stal jeho dosavadní asistent Michal Petrouš.

Během odpoledne byl známý Jarolímův nástupce. Do konce roku povede Slavii dosavadní asistent Michal Petrouš. Poprvé už zítra při utkání s vedoucí Plzní. Konec Jarolímovy éry není překvapivý, v posledních týdnech se k němu schylovalo. Propad týmu, který během pětiletého působení nejdřív přivedl ke dvěma titulům a k účasti v Lize mistrů, byl evidentní hlavně v posledních dvou sezonách.

Letos na jaře Jarolím Slavii opustil poprvé, ani po jeho návratu se vzestup nedostavil. Mužstvo zvyklé sbírat umístění na špici se potácí po třetině ligy ve spodní části tabulky jen bod od první sestupové příčky a už šest kol nezvítězilo. Podle ředitele klubu Miroslava Platila Jarolímova pozice ohrožená přes všechny komplikace nebyla. Kdyby se nerozhodl dobrovolně odejít, minimálně do konce roku by ve Slavii zůstal.

"Brali jsme to jako pravděpodobnost hraničící s jistotou," řekl LN Platil. Vážnou překážku při Jarolímově konci představovala podle řady spekulací nutnost řešit vysoké odstupné. Tento důvod ale podle Platila odchod nebrzdil. Jarolím nakonec vůbec žádnou kompenzaci za předčasné ukončení kontraktu nepožadoval, ačkoliv měl platnou smlouvu do konce sezony.

"Finanční požadavky neměl, nicméně Slavia mu nabídla dva měsíční platy, které mu také vyplatíme. Ve všech směrech jsme se s ním chtěli rozloučit důstojně," prozradil ředitel Slavie.

Před Petroušem nestojí ultimáta
S odchodem Jarolíma se napjatá situace ve Slavii automaticky neuklidní - Michala Petrouše čekají perné měsíce. I kvůli tomu, že bývalý úspěšný ligový obránce nemá zatím příliš bohatý trenérský životopis. Asistenta dělal před letním příchodem do Slavie krátce také v Plzni, dva roky vedl divizní Čelákovice. Nepředstavuje pro něj skok do sledované funkce příliš velké sousto?

"Ví dobře o aktuálním stavu hráčů a jejich formě. Kdyby přišel někdo úplně cizí, teprve by začal sbírat informace. Není to otázka rizika, ale spíš pragmatické řešení," obhajoval Platil Petroušovo povýšení. Před novým hlavním koučem nestojí ve zbývajících šesti kolech do zimní přestávky žádná ultimáta. Ačkoliv se v médiích intenzivně probírají možnosti, kdo by se Slavie mohl ujmout, ve hře není varianta, že by Petroušův záskok skončil předčasně. Slavia o další trenérskou rošádu do konce roku nestojí.

"Nepoložili jsme před něj žádné podmínky z hlediska výsledků a postavení v tabulce. Chceme slušné výsledky, to je jasné, ale primárně nám jde o přechod na filozofii, jak uplatnit víc našich odchovanců," zopakoval Platil svoji představu o způsobu, jakým by se Slavie měla dostat z krize.

  • 3Diskuse

Najdete na Lidovky.cz