30. srpna 2015 9:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

S poctivou hrou to jde. České kluby mohou směle potrápit i silnější protivníky

Jablonečtí fotbalisté po odvetném utkání s Ajaxem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jablonečtí fotbalisté po odvetném utkání s Ajaxem. | foto: ČTK

PRAHA Do hlavní fáze Evropské ligy postoupila hned trojice českých klubů, takže to zas tak chmurný pohárový podzim nebude. Možná nejvíc se však bezprostředně po 4. předkole probíralo mužstvo, pro něž už poháry skončily.

Jablonečtí vstupovali do dvojzápasu se slavným Ajaxem Amsterdam v roli jasného outsidera, ale už v prvnímduelu v Nizozemsku ukázali, že svou kůži neprodají lacino. 

Výborným taktickým výkonem nepouštěli favorita do šancí a sami uměli zahrozit. Podobný výkon předváděli i v domácí odvetě. 

Přestože jim dlouho scházela větší aktivita směrem dopředu, ve druhé půli se vybičovali k sympatickému a nebezpečnému tlaku, jemuž chyběl jen gól (stačilo proměnit penaltu).

Mohlo to být ještě zajímavější a radostnější. Škoda, ale i tak se sluší zatleskat, což nadšení diváci na (mimořádně a konečně) vyprodaném stadionu v Jablonci neopomněli.

Pochvalme také zbývající tři kluby. Předchozí neúspěchy je totiž nejen vrátily zpět na zem, ale také k poctivému fotbalu, jímž se mohou směle postavit i papírově silnějším protivníkům. Snad toto poučení bude fungovat i v dalších zápasech.