2. prosince 2008 19:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šance na udržení Necida padly

Necidova derniéra bude v Čechách ve čtvrtek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Necidova derniéra bude v Čechách ve čtvrtek. | foto: ČTK

MOSKVA Vedení fotbalového klubu CSKA Moskva nejspíš nevyslyší přání Slavie, která se snaží udržet nejlepšího střelce české ligy Tomáše Necida v kádru i pro jarní část sezony. Prezident ruského celku Jevgenij Giněr dnes prohlásil, že devatenáctiletý útočník se na začátku ledna zapojí do přípravy mužstva na novou sezonu.

Vedoucí tým české ligy měl velký zájem o to, aby autor 11 podzimních gólů mohl v červenobílých barvách ještě půl roku hostovat. "Necid je naším hráčem, jen jsme ho zatím nechali ve Slavii. Na začátku ledna, až se fotbalisté vrátí z dovolených, začne trénovat s námi," citovala šéfa CSKA agentura RIA Novosti.

Ruská média v této souvislosti spekulují o pravděpodobném odchodu krále střelců ruské ligy Vágnera Lova z CSKA. Zájem o brazilského útočníka mají údajně i londýnská Chelsea nebo Real Madrid.

Moskevský celek nicméně již nemůže Necida využít v Poháru UEFA, v němž se probojoval do jarní vyřazovací části. V příští sezoně evropských klubových soutěží bude CSKA hrát v Lize mistrů, účast si zajistil druhým místem v letošním ročníku ruské ligy.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz