1. října 2015 7:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ščasný má ke Kypru vztah, začínal tam trénovat. Ale už je to dávno, říká

Trenér Sparty Praha Zdeněk Ščasný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Sparty Praha Zdeněk Ščasný. | foto: ČTK

PRAHA Trenér Sparty Zdeněk Ščasný v minulosti na Kypru působil, ale před čtvrtečním zápasem Evropské ligy na Letné s APOEL Nikósie nostalgii necítil. Ostrov ve Středozemním moři si totiž už spíš spojuje s dovolenou než s fotbalem.

Ščasný na Kypru v letech 1991 až 1993 hrál za Anagennisi Dherynia a posléze tam u mládeže udělal i první trenérské kroky. „Ale už je to dávno, asi 153 let zpátky,“ řekl osmapadesátiletý kouč na dnešní tiskové konferenci. „Ke Kypru mám skvělý vztah, ale už jen když se tam jedu vykoupat,“ dodal.

„Nějakou dobu jsem tam žil, takže k němu mám větší vztah než třeba k Německu, kde jsem nebyl. Možná je před zápasem trochu výhoda, že znám kyperskou mentalitu, ale na druhou stranu těžko mluvit o kyperské mentalitě, když mají na soupisce dva domácí hráče a zbytek jsou cizinci,“ přidal.

Sparta v úvodním utkání remizovala na hřišti Asterasu Tripolis 1:1 a teď Letenští očekávají podobně náročný zápas. „Jde to srovnat. Mají hodně cizinců a stejně jako Řekové jsou velmi nepříjemní směrem dopředu, rychlí a techničtí. Jak říkal Standa Hejkal (asistent trenéra) hráčům: ‚Představte si sílu Tripolisu a ještě to vynásobte‘,“ uvedl Ščasný.

Letenský kouč, který v minulosti působil i v Řecku, takže stejně jako před dvěma týdny v Tripolisu i dnes na tiskové konferenci pomáhal tlumočnici s překladem, považuje duel s Nikósií za klíčový v boji o postup. „Kdybychom vyhráli, tak to bude strašně důležité pro další vývoj, protože nás čekají dva zápasy se Schalke, kde můžeme jen překvapit,“ prohlásil.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Česko - Švýcarsko
4 : 2
33:42
Vyloučen hráč Josi(Švýcarsko),2 min. za hru vysokou holí
33:32
Gudas vyhodil puk přes všechny čáry.
33:21
Vyloučen hráč Faksa(Česko),2 min. za hru vysokou holí

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!