Patrik Schick vstřelil v dresu Leverkusenu branku, poté ale musel kvůli zranění...

Patrik Schick vstřelil v dresu Leverkusenu branku, poté ale musel kvůli zranění střídat. | foto: ČTK

Schick dal za Leverkusen první bundesligový gól, poté se ale zranil. Dortmund deklasoval Freiburg

•   18:02aktualizováno  18:59
Berlín - Reprezentační útočník Patrik Schick poprvé skóroval za Leverkusen v německé fotbalové lize, ale zápas ve Stuttgartu (1:1) kvůli zranění nedohrál a střídal už v 19. minutě. Soupeř pražské Slavie ve skupině Evropské ligy remizoval i ve třetím kole nové bundesligové sezony.

Hosté ve Stuttgartu v sedmé minutě nakrátko rozehráli roh, Florian Wirtz našel v šestnáctce Schicka a ten se prosadil hlavou. Čtyřiadvacetiletý útočník po přestupu z AS Řím za Leverkusen vstřelil druhý soutěžní gól ve čtvrtém zápase.

Dvanáct minut po vedoucí trefě ale Schick kvůli zranění stehna musel vystřídat a pravděpodobně přijde o říjnové zápasy národního týmu na Kypru, v Izraeli a ve Skotsku. Bayer vedení neudržel a čtvrt hodiny před koncem srovnal Saša Kalajdzic.

„U Schicka to vypadá na svalové zranění. Bude mimo několik týdnů,“ uvedl trenér Leverkusenu Peter Bosz na tiskové konferenci.

Hoffenheim s obráncem Pavlem Kadeřábkem ztratil náskok ve Frankfurtu a prohrál 1:2. Protivník Liberce ve skupině Evropské ligy poprvé v ligové sezoně zaváhal, v minulém kole nečekaně porazil mistrovský Bayern Mnichov 4:1. Hosty poslal do vedení nejlepší střelec soutěže Andrej Kramarič svým šestým gólem v ročníku. Krátce po pauze odpověděl Daiči Kamada a obrat dokonal v 71. minutě Bas Dost.

Brémy, za které nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie, doma zdolaly Bielefeld 1:0 a připsaly si druhou bundesligovou výhru v sezoně. Hostující nováček poprvé po návratu mezi elitu nebodoval. Zápas rozhodl ve 27. minutě Leonardo Bittencourt.

Dortmund po dvou soutěžních porážkách po sobě zabral a doma deklasoval Freiburg 4:0. Dva góly Borussie vstřelil Erling Haaland, jednou se trefili Emre Can a střídající Felix Passlack. Třemi asistencemi se blýskl sedmnáctiletý Giovanni Reyna, jednu branku připravil i Haaland.