Schick v EL vstřelil dva góly, Leverkusen však přestřelku prohrál. Kadeřábek si připsal asistenci

Bernský celek slaví jeden ze čtyř gólů foto: ČTK

Praha - Český fotbalový reprezentant Patrik Schick z Leverkusenu v Evropské lize vstřelil dva góly, německý tým ale na úvod vyřazovací fáze na hřišti Young Boys Bern prohrál 3:4. Hosté sice ve druhém poločase dotáhli tříbrankovou ztrátu, v 89. minutě však počtvrté inkasovali. Ani asistence obránce Pavla Kadeřábka nestačila na vítězství, protože Hoffenheim ve Villarrealu ztratil proti Molde dvougólový náskok a remizoval 3:3. Odvety se hrají příští týden.
  22:28aktualizováno  23:30

Young Boys poslal do vedení už ve třetí minutě Christian Fassnacht, z dalšího rohového kopu za čtvrt hodiny zvýšil Theoson-Jordan Siebatcheu a vydařenou první půli domácích korunoval ve 44. minutě Meschack Elia.

Krátce po změně stran ale začal úřadovat Schick, který se mezi 49. a 52. minutou prosadil dvěma hlavičkami. Pětadvacetiletý útočník za Bayer v aktuální sezoně zaznamenal 10 soutěžních gólů. V 68. minutě krátce po příchodu na hřiště vyrovnal Moussa Diaby. Švýcarské mužstvo však ztráta tříbrankového vedení nepoložila a minutu před koncem se podruhé trefil Siebatcheu.

Young Boys' Bern - Leverkusen
Young Boys' Bern - Leverkusen (Meschack Elia a Kerem Demirbay)

Vedoucí trefu Hoffenheimu zařídil v osmé minutě Moanes Dabur, jenž za dvacet minut zvýšil rovněž hlavou po Kadeřábkově centru. Český krajní bek či záložník krátce předtím vystřídal zraněného spoluhráče Mijata Gačinoviče. Za Molde snížil Martin Ellingsen, ale Christoph Baumgartner v nastavení první půle přidal třetí branku německého celku.

Po změně stran Hoffenheim o nadějný náskok přišel. Izraelec Dabbur zahodil penaltu a pak mezi 70. a 74. minutou dotáhli manko norského týmu Eirik Ulland Andersen a střídající debutant David Datro Fofana.

Kanga se trefil proti AC Milán

Čtyři čtvrteční zápasy byly přesunuty na neutrální půdu, protože místní úřady zrušily výjimku z cestovních omezení klubům z rizikových zemí, které jsou nejhůře zasaženy novou mutací koronaviru.

Manchester United v Turíně zvítězil nad San Sebastianem hladce 4:0 a má postup na dosah. Dva góly vstřelil Bruno Fernandes, jednou se trefili Marcus Rashford a Daniel James. „Rudí ďáblové“ po devíti utkáních v pohárech porazili španělského soupeře.

Přesvědčivý venkovní triumf si připsal i Tottenham. Další anglický zástupce v Budapešti porazil rakouský Wolfsberg 4:1. Už ve třetí minutě otevřel skóre Son Hung-min, do přestávky zvýšili Gareth Bale a Lucas Moura. Krátce po změně stran Michael Liendl snížil z penalty. Poslední slovo měl v 88. minutě náhradník Spurs Carlos Vinícius.

Arsenal v Římě remizoval 1:1 s Benficou Lisabon. Portugalské mužstvo poslal do vedení v 55. minutě kapitán Pizzi proměněnou penaltou, už za dvě minuty odpověděl Bukayo Saka.

AC Milán v Bělehradu remizoval s Crvenou Zvezdou 2:2. První dvě branky hostů nebyly uznány kvůli ofsajdu, „Rossoneri“ se dočkali až ve 42. minutě po vlastním gólu Radovana Pankova. Na začátku druhé půle vyrovnal z penalty bývalý sparťan Guélor Kanga, ale po hodině hry na druhé straně proměnil pokutový kop také Theo Hernández. Domácí Milan Rodič byl vyloučen po druhé žluté kartě, srbský tým navzdory oslabení vyrovnal. Ve třetí minutě nastavení se po Kangově rohu trefil střídající Milan Pavkov.

Další italský tým AS Řím venku dosáhl lepší výsledek a v Braze vyhrál 2:0. Už v páté minutě skóroval Edin Džeko. Na začátku druhého dějství dostal červenou kartu domácí Ricardo Esgaio a v 86. minutě Římanům zařídil pojistku střídající Borja Mayoral.

V horší pozici před domácí odvetou je Neapol, která prohrála v Granadě 0:2 po gólech Yangela Herrery a Kenedyho z rozmezí dvou minut prvního poločasu.