6. září 2011 14:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šéf City urazil ženu s rakovinou. Přijde o místo?

Šéf Manchesteru City Garry Cook mluví na tiskové konferenci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Manchesteru City Garry Cook mluví na tiskové konferenci | foto: Reuters

MANCHESTER/PRAHA Osudový přehmat nebo velmi hloupý a urážlivý vtip? Ať už je to jakkoliv, anglický fotbal řeší další velký skandál. Manchester City teď urgentně přemýšlí, co udělá se svým předsedou představenstva Garry Cookem. Mužem, který zesměšňoval ženu bojující s rakovinou.

O co jde?

Matka a také agentka nigerijského obránce City Neduma Onuohy před jedenácti měsíci pomocí elektronické pošty uvědomila klub, že přestože ji ničí boj s rakovinou, dál bude svého syna zastupovat.

Každý si jistě dokáže představit její zděšení, když od Cooka dostala zpátky odpověď zesměšňující její vážný zdravotní stav. Byl adresovaný dalšímu zaměstnanci City Brianu Marwoodovi. "Otevřela jsem mail, uviděla tu zprávu a rozplakala se. Bylo to ještě horší než den, kdy jsem se dozvěděla, že mám rakovinu. Takové chování nechápu," vyprávěla doktorka Anthonia Onuohaová. Díky za uvědomělou připomínku, odepsala prý.

Po ročním zápasení s nádorem se nyní rozhodla zprávu zveřejnit a apeluje na vedení Premier League a anglický svaz. "Pořád se cítím ponížená. Jsem vážně nemocná, podstupuju chemoterapie a další vyšetření mozku. Proto doufám, že zasáhnou a potrestají viníka," pokračovala Onuohaová. Jenže pověřené orgány se zatím k ničemu nemají.

Cook se zřejmě překliknul a poslal svůj mail na špatnou adresu. Oficiálně ale veškerou zodpovědnost popírá s tím, že to byl vtip nějakého hackera, jenž mu naboural účet. "Zrovna jsem se nacházel na dovolené v Jihoafrické republice a nic urážlivého jsem nenapsal a neposlal. Přesto se omlouvám, jestli to někomu způsobilo bolest," hájil se šéf představenstva klubu s tím, že je na stopě viníka.

Stejně to ale vypadá, že si tentokrát místo neudrží. Celá aféra naštvala majitele Manchesteru City arabského šejka Mansúra, který měl dosud s kontroverzním Cookem trpělivost. V noci na úterý přiletěl z Abu Zabí a intenzivně jednal s vedením klubu. Výsledkem bylo prohlášení, že podobné věci nehodlá přehlížet. "Celou situaci stále řešíme a podrobně zkoumáme," psaly internetové stránky klubu.

Celý skandál ale vůbec nemusí být tak jednoznačný, jak se může na první pohled zdát. Rodina Onuohaových je totiž s Manchesterem City na kordy. Trenér Robert Mancini s nigerijským obráncem nadále nepočítá.

Hráč měl proto namířeno na hostování do Evertonu, ale jednání ztroskotala na platových podmínkách. To se fotbalistovi ani jeho matce samozřejmě nelíbilo. Nedum Onuoha je navíc spojován s kontroverzním podnikatelem a agentem Joorabchianem, který zařídil klubem nechtěný odchod největší hvězdy "Citizens" Carlose Téveze.

Online reportáž | FOTBAL

Česko - Severní Irsko
2:3
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:3
90
Žlutou kartu dostal Zdeněk Ondrášek (Česko)
Ondrášek dotlačil míč do sítě i s McGovernem. Gól neplatí, zato Ondrášek popustil uzdu svému temperamentu, za což si vysloužil žlutou kartu.
90
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...