Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šéf disciplinárky Károlyi skončil, nechce spolupracovat s Haškem

Alexander Károlyi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alexander Károlyi | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

PRAHA Dosavadní předseda disciplinární komise ČMFS Alexander Károlyi už nehodlá ve fotbalovém svazu působit. Pětapadesátiletý právník dnes oznámil, že ve funkčním období nového předsedy Ivana Haška nechce zastávat žádnou funkci a raději skončí. Károlyi stál v čele disciplinárky jednadvacet let.

"Abdikujeme v kompletním složení. A jak mi kolegové řekli, nebudou v této práci pokračovat," citoval server sport.cz Károlyiho, který již poslal své rozhodnutí Haškovi. Mandát komise byl původně prodloužený přes volby nového vedení až do 21. července, den před tím ale Károlyi a jeho kolegové rezignují. Nového předsedu disciplinárky prý má Hašek hledat úplně jinde.

O složení klíčových komisí se mělo rozhodovat na úterním zasedání Ligového shromáždění. Vedle disciplinární komise bude ve hře i post předsedy komise rozhodčích a delegátů, kterou vede Luděk Macela.

Hašek už při své minulé kandidatuře Károlyiho ostře kritizoval, to prý ale nebyl hlavní důvod jeho odchodu. "Už na začátku uplynulého volebního období jsem se rozhodl, že to je naposledy a v dalším období už pokračovat nebudu. Mám svoje civilní zaměstnání, kterému se chci nyní naplno věnovat. Na fotbal nezanevřu a úplně z něj neodcházím. Reprezentuji ho ve výkonném výboru Českého olympijského výboru, kde mám na starosti legislativu," uvedl Károlyi.

Za práci v komisi mu v zápětí na dálku poděkoval Miroslav Kříž, nový místopředseda fotbalového svazu. "Za těch 21 let jí (práce) bylo hodně a fotbalový svaz mu za to určitě děkuje. Kvitujeme to jako další změnu pro fotbal, ale stejně tak věříme, že s ním stále budeme úspěšně spolupracovat, neboť zastupuje fotbal v ČOV," řekl Kříž.

Člen výkonného výboru Petr Doležal kdysi s Károlyim úzce spolupracoval a jeho rozhodnutí přijal s pochopením. "Je jasné, že za tak dlouhou dobu se člověk v takové funkci hodně vyčerpá," uvedl Doležal.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!