29. listopadu 2011 13:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šéf Hradce: Nejlepší by bylo, kdyby hrál Pilař u nás

Ředitel FK Jablonec Miroslav Pelta (vpravo) byl 17. listopadu v Nymburku na valné hromadě Fotbalové asociace České republiky zvolen jejím předsedou. Blahopřeje mu manažer FC Hradec Králové Richard Jukl.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel FK Jablonec Miroslav Pelta (vpravo) byl 17. listopadu v Nymburku na valné hromadě Fotbalové asociace České republiky zvolen jejím předsedou. Blahopřeje mu manažer FC Hradec Králové Richard Jukl. | foto: ČTK

PRAHA Situace kolem záložníka Václava Pilaře a jeho přestupu do bundesligového Wolfsburgu zneklidňuje i jeho mateřský klub. "Pro nás je důležité, aby hrál," říká Richard Jukl, ředitel fotbalistů Hradce Králové.

Souhlasíte s Pilařovým přestupem do Wolfsburgu?
V pátek jsme se na představenstvu klubu dohodli, že necháme na Vaškovi, jestli se rozhodne pro Plzeň, Wolfsburg nebo nějaký jiný klub. Podle toho budeme jednat a jeho přání respektovat.

Pilař teď nenastoupil k poslednímu utkání Plzně. Prý proto, že je na tom psychicky špatně...
Určitě je špatné, že fanoušci nemohou vidět reprezentanta v první lize. A jestli je na tom Vašek psychicky tak špatně? Já jsem s ním nemluvil. Ale jak ho znám, tak se dokáže od takových věcí oprostit. Když vstoupí na hřiště, tak je pro něj jen fotbal.

Kdyby Plzeň vyřadila Pilaře z kádru, můžete ho vyvázat z hostování?
Podle smlouvy tuto možnost nemáme. Museli bychom to hnát přes etickou stránku. Je přece lepší, aby hrál v Hradci, než aby nehrál vůbec, ne?

Připouštíte tedy možnost, že by mohl hrát na jaře v Hradci?
To by bylo skvělé, nejlepší. Ale je to velice nepravděpodobné.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.