13. dubna 2011 12:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šéf mafie: Maradonův Zlatý míč zloději roztavili

Maradona se svým Zlatým míčem a Alfrédo di Stefáno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Maradona se svým Zlatým míčem a Alfrédo di Stefáno. | foto: ČTK

NEAPOL Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu mistrovství světa 1986, který byl legendárnímu Diegu Maradonovi o tři roky později ukraden, zloději roztavili na zlaté pruty. Podle listu Corierre della Sera to prohlásil šéf neapolské mafie.

"Snažil jsem se trofej pro Maradonu získat zpět, ale nebylo to možné. Klan, který ji ukradl, už ji roztavil," řekl jeden z šéfů zločinecké organizace camorra Salvatore Russo před soudem, kde je kvůli obchodování s drogami.

Zlatý míč byl spolu s dalšími cennostmi někdejší ikony neapolského klubu ukraden z tamní banky v roce 1989. "Podařilo se mi pro Maradonu získat zpět čtvery hodinky, ale jedny mi vrátil, že prý nejsou jeho," dodal Russo s tím, že Maradonovi v době jeho angažmá v Itálii také prodával kokain.

Dnes padesátiletý Maradona hrál za Neapol v letech 1984 až 1991 a s klubem dvakrát vyhrál italskou ligu. Na mistrovství světa v Mexiku v roce 1986 dovedl Argentinu ke zlatu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!