Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf polského fotbalu prý vyhodil Beenhakkera opilý, teď ho chce zpět

Sport

  15:14
VARŠAVA - Předseda Polského fotbalového svazu Grzegorz Lato by prý chtěl Lea Beenhakkera zpátky na zbytek fotbalové kvalifikace, ale nizozemský trenér už nechce ani slyšet. Navíc v rozhovoru pro nizozemskou televizi prohlásil, že Lato byl opilý, když mu po prohraném zápase ve Slovinsku dával výpověď.

Zamyšlený kouč Polska Leo Beenhakker. foto: ČTK

Beenhakker

"Viděl jsem mnoho věcí, ale PZPN vítězí nad vším. Fotbalisté jsou tu fantastičtí, ale lidé z okolí národního týmu jsou banda amatérů."

Šéf polského fotbalu trenéra odvolal ještě během televizního přenosu středečního utkání v Mariboru, v němž Poláci prohráli 0:3. O pár hodin později však podle polských médií vzal svá slova zpět a požádal Beenhakkera, aby dokončil kvalifikaci. V ní jsou Poláci už prakticky bez šance na postup, ale čekají je ještě říjnové zápasy v Praze a doma se Slovenskem.

"Měl jsem zpěněnou krev a velké nervy. Jsem jenom člověk a moc jsem si přál, abychom postoupili," omlouval Lato svůj emocionální projev. Ale Beenhakker přidal jiný důvod pro bleskovou výpověď. "Dal si o panáka víc, než měl. Mně předtím vůbec nic neřekl," prohlásil Nizozemec a odmítl Latovu nabídku, aby pokračoval.

Vyhazov

Šéf svazu Lato vyhodil trenéra prostřednictvím televize. "Stál tři metry ode mě a zatímco jsem dělal rozhovor pro jednu televizi,  on další stanici oznámil můj odchod," komentoval znechuceně Beenhakker. "Předtím o tom ani s se mnou nemluvil," dodal.

Nechal se slyšet, že s Polskem definitivně skončil, přestože Lato prý ani neměl právo ho odvolat bez souhlasu výkonného výboru. "Rozchod s hráči je pro mě těžký. Ale vedení svazu, to je banda amatérů. Na zápasy venku létalo víc funkcionářů, než já měl hráčů. V téhle operetě já už hrát nebudu," řekl Beenhakker.

Kouč, který přivedl mužstvo na loňské mistrovství Evropy, už dříve prohlásil, že po podzimu skončí, ať už kvalifikace dopadne jakkoli. Latův projev v televizi jeho odchod urychlil. Podle zpráv z Varšavy by 10. října v Praze měl mužstvo vést Stefan Majewski, bývalý reprezentant, který trénuje polský tým do 23 let.

Autoři: ,

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat