9. prosince 2008 10:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šéf Premier League je proti platovým stropům

Berbatov, útočník Manchesteru United, v tvrdém souboji s brankářem Sunderlandu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Berbatov, útočník Manchesteru United, v tvrdém souboji s brankářem Sunderlandu. | foto: AFP

LONDÝN Šéf anglické fotbalové Premier League Richard Scudamore v pondělí oznámil, že je proti zavedení takzvaných platových stropů, jaké jsou běžné u zámořských týmů v basketbalu či hokeji. Pro nejlepší týmy by to prý znamenalo menší konkurenceschopnost vůči ostatním evropským a světovým klubům.

S návrhem na omezení výdajů na platy hráčů přišel prezident UEFA Michel Platini. Ten by chtěl snížit ekonomické rozdíly mezi jednotlivými kluby tím, že by byl stanoven pevný podíl ze zisku, který by mohl být určen na mzdy.

Podle Scudamorea nelze srovnávat situaci v Americe s fotbalovou Premier League. "Tam nemusí kluby nastupovat proti jiným než americkým protivníkům. Všechny navíc sídlí ve velkých městech," upozornil. "Zavedení platového stropu, ať už pevného, nebo v závislosti na obratu, je (v Premier League) velmi složité při takových rozdílech mezi klubovými příjmy," dodal.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz