Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf Příbrami Starka o obvinění z korupce: Obavy nemám

Sport

  12:57
PRAHA - Na český fotbal doléhá stín další možné korupční aféry. Policie obvinila muže z podplácení - ligovému hráči měl nabídnou padesát tisíc korun. Dle všeho se jedná o sportovního manažera Příbrami Romana Rogoze. "Ale ne, já žádné obavy z ničeho nemám. Jen doufám, že policie všechno vyšetří a dotáhne do konce," řekl Jaroslav Starka, šéf středočeského klubu ze soustředění v rakouských Alpách.

Policie obvinila jednu osobu z přečinu podplácení, která v uplynulém ročníku první fotbalové ligy nabídla 50 tisíc korun hráči, aby svoji úmyslně špatnou hrou ovlivnil blížící se utkání.

Spekulace ukazují na příbramského sportovního manažera Romana Rogoze. "Nevěřím tomu, že by něco takového udělal," zdůraznil Starka.

Víde zde

Nevěříte? Co tedy o případu víte?
Je to pro mě novinka. Nevím o tom, že by byl Roman obviněn. Ale prý to tak údajně je. Probíhá vyšetřování, tak si počkejme, s čím policie přijde.

Policie žádné konkrétní informace nesdělila, ale fotbalovým prostředí se šíří, že v tom jede Příbram. Nepřijde vám to divné?
Podle mých informací budějovický hráč Klesa, který kdysi působil u nás, tak vypovídal na policii. A je z toho aféra.

Ukázal na Rogoze?
Klesa je u mě podvodník, gambler a zloděj. Jemu nevěřím, všechno si vymyslel, Roman Rogoz nic neudělal.

Ale minimálně současná kauza vrhá na Příbram špatné světlo.
Nemyslím si, protože vím, co v tomhle státě policie dokáže. Klesa nejdřív něco napovídal budějovickému šéfovi Karlu Poborskému, ten to pak řekl novinářům a policie to vyšetřuje. Tak to prostě chodí.

Roman Rogoz je podle svých slov na dovolené. Není zvláštní, že na začátku přípravy, kdy se skládá tým pro novou sezonu, u toho není sportovní manažer?
Dovolenou měl dlouho dopředu zaplacenou, u týmu jsem já, takže si všechno pohlídám. Nevidím v tom problém.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat