Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéfem FAČR chce být i rozhodčí Šifalda

Sport

  12:24aktualizováno  17:20
PRAHA - Na post předsedy Fotbalové asociace České republiky kandidují čtyři uchazeči. Vedle dříve ohlášených Dagmar Damkové, Miroslava Pelty a Jindřicha Rajchla podal přihlášku i rozhodčí Martin Šifalda. Toho ale nominoval pouze okresní fotbalový svaz v Mostu, což je podle stanov málo. Proto o jeho kandidatuře musí ještě rozhodnout volební komise zářijové valné hromady.

Bývalý šéf fotbalovéh osvazu Ivan Hašek foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

V dnes zveřejněném seznamu kandidátů podle očekávání figurují bývalá rozhodčí Damková, šéf jabloneckého klubu Pelta a dosavadním místopředseda asociace Rajchl, kteří svůj záměr kandidovat zveřejnili již dříve.

Překvapivá je však kandidatura Šifaldy, který je divizním rozhodčím a místopředsedou sportovně-technické komise chomutovského svazu. Zda nakonec bude moci do voleb zasáhnout, zatím ale není jasno.

"Kandidoval ho pouze jeden oprávněný subjekt, OFS Most, což podle stanov nestačí a o osudu kandidatury rozhodne volební komise VH FAČR," stojí v prohlášení asociace.

Valná hromada je na programu 16. září
V případě zvolení dosavadního člena výkonného výboru a jejího místopředsedy za Čechy Jindřicha Rajchla, by musel být zvolen rovněž nový člen výkonného výboru a nový místopředseda. O funkci místopředsedy se ucházejí Damková, Pelta a Rajchl spolu s předsedou plzeňského svazu Romanem Berbrem, šéfem teplického klubu Františkem Hrdličkou a šéfem Řídící komise pro Čechy a zároveň předsedou karlovarského svazu Rostislavem Votíkem.

Do výkonného výboru za první a druhou ligu pak kandidují Damková, šéf příbramského klubu Jaroslav Starka a předseda představenstva Sigmy Olomouc Josef Lébr.

Mimořádná valná hromada FAČR, na které se bude volit nástupce Ivana Haška v roli šéfa českého fotbalu, se uskuteční 16. září v Národním domě v Praze na Smíchově.

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...