30. srpna 2011 12:24, aktualizováno  17:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šéfem FAČR chce být i rozhodčí Šifalda

Bývalý šéf fotbalovéh osvazu Ivan Hašek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý šéf fotbalovéh osvazu Ivan Hašek | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Na post předsedy Fotbalové asociace České republiky kandidují čtyři uchazeči. Vedle dříve ohlášených Dagmar Damkové, Miroslava Pelty a Jindřicha Rajchla podal přihlášku i rozhodčí Martin Šifalda. Toho ale nominoval pouze okresní fotbalový svaz v Mostu, což je podle stanov málo. Proto o jeho kandidatuře musí ještě rozhodnout volební komise zářijové valné hromady.

V dnes zveřejněném seznamu kandidátů podle očekávání figurují bývalá rozhodčí Damková, šéf jabloneckého klubu Pelta a dosavadním místopředseda asociace Rajchl, kteří svůj záměr kandidovat zveřejnili již dříve.

Překvapivá je však kandidatura Šifaldy, který je divizním rozhodčím a místopředsedou sportovně-technické komise chomutovského svazu. Zda nakonec bude moci do voleb zasáhnout, zatím ale není jasno.

"Kandidoval ho pouze jeden oprávněný subjekt, OFS Most, což podle stanov nestačí a o osudu kandidatury rozhodne volební komise VH FAČR," stojí v prohlášení asociace.

Valná hromada je na programu 16. září
V případě zvolení dosavadního člena výkonného výboru a jejího místopředsedy za Čechy Jindřicha Rajchla, by musel být zvolen rovněž nový člen výkonného výboru a nový místopředseda. O funkci místopředsedy se ucházejí Damková, Pelta a Rajchl spolu s předsedou plzeňského svazu Romanem Berbrem, šéfem teplického klubu Františkem Hrdličkou a šéfem Řídící komise pro Čechy a zároveň předsedou karlovarského svazu Rostislavem Votíkem.

Do výkonného výboru za první a druhou ligu pak kandidují Damková, šéf příbramského klubu Jaroslav Starka a předseda představenstva Sigmy Olomouc Josef Lébr.

Mimořádná valná hromada FAČR, na které se bude volit nástupce Ivana Haška v roli šéfa českého fotbalu, se uskuteční 16. září v Národním domě v Praze na Smíchově.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ IT ODDĚLENÍ Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 70 000 - 85 000 Kč