Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sháněl lístky na Ligu mistrů, teď ji může Pospíšil za Plzeň hrát

Sport

  19:20
PLZEŇ - Záložník Tomáš Pospíšil měl v plánu, že si koupí lístky na zápasy Plzně ve fotbalové Lize mistrů, aby mohl na vlastní oči sledovat týmy jako Bayern Mnichov a Manchester City. Netušil, že v pondělí do Viktorie přestoupí a bude mít možnost být přímým účastníkem prestižní soutěže a zahrát si proti hvězdám světového fotbalu.

Záložník české fotbalové reprezentace Martin Pospíšil při tréninku v předvečer přátelského utkání se Slovenskem foto: ČTK

"Los Ligy mistrů jsem sledoval, aniž bych tušil, že mě Plzeň chce. Když jsem viděl, koho dostali, tak mě hned napadlo, že je to asi nejtěžší možný los. Koukal jsem na to s otevřenou pusou a pak si řekl, že si zkusím pořídit lístky, abych mohl Bayern a Manchesterem vidět na vlastní oči. Takové týmy u nás moc nevidíme," řekl dnes Pospíšil novinářům.

O to větší šok pro něj byl, když se v neděli dozvěděl, že je jeho přestup do Plzně na dobré cestě. "Nabídka Plzně se nedala odmítnout, protože je to skvěle fungující klub. Nebylo o čem přemýšlet. A je tam to obrovské lákadlo v podobě Ligy mistrů. Zahrát si takové zápasy, se může poštěstit jednou za život. Že toho mohu být přímý účastník, tak to je splněný sen," dodal.

ČTĚTE TAKÉ

Ani neví, jestli se více těší na zápasy s Bayernem nebo Manchesterem City. "V tomto ohledu si nejde vybírat. Bayern je teď asi nejlepší v Evropě. City je zas můj oblíbený klub s mým vzorem Davidem Silvou. Takže se těším na oba stejně," prohlásil.

Paradoxem jeho přestupu je fakt, že ještě v neděli hrál za Olomouc právě na hřišti Plzně. Nevěděl, že kluby už finišují s dohodou o jeho přestupu. "Pavel Horváth (kapitán Plzně) si ze mě s dělal srandu, že už je to hotový, tak ať s nimi hraju za správný klub. Ale já opravdu o ničem nevěděl. Jen jsem tušil, že má Plzeň zájem. Až po zápase jsem se dozvěděl, že kluby už jsou nějak domluvené. A teprve v pondělí se to dořešilo," uvedl Pospíšil.

Nejsem náhrada za Daridu, říká Pospíšil

Při utkání se snažil na to nemyslet a soustředil se na svůj výkon. "V ten moment jsem měl na sobě ještě dres Olomouce, proto jsem chtěl podat co nejlepší výkon za Sigmu. Je ale pravda, že je asi dobře, že vyhrála Plzeň, protože kdybych pomohl Sigmě vyhrát, tak bych to teď od kluků v Plzni asi pěkně schytal," řekl člen širšího kádru reprezentace.

Do Plzně přišel jako náhrada za Vladimíra Daridu, který přestoupil do Freiburgu, sám to tak ale nebere. "Už dříve Plzeň přivedla Tomáše Hořavu, kdyby Darida odešel, proto si nemyslím, že tou náhradou jsem já. Beru to tak, že jsme tu tři hráči na dva posty a bude záležet na trenérovi, kdo bude hrát," prohlásil Pospíšil.

Právě s Hořavou se dobře zná ze společného působení v Olomouci, ale výrazněji s ním přestup do Plzně neprobíral. "Poslali jsme si pár esemesek, ale tady nebylo ani o čem se radit. Když se ozve klub jako Plzeň, tak nebylo o čem přemýšlet. Byl jsem stoprocentně rozhodnutý přestoupit," dodal.

Autor:

Znáte metodu sous-vide? Vyzkoušejte Kuřecí prsa k natrhání, vaše rodina si je zamiluje!
Znáte metodu sous-vide? Vyzkoušejte Kuřecí prsa k natrhání, vaše rodina si je zamiluje!

Metoda sous-vide zajišťuje masu díky přesnému nastavení teploty a doby při vaření šťavnatost. Kuřecí prsa zůstanou měkká a plná chuti. Zapojte se...