27. října 2010 23:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šílený Maradona. Jsem rád, že je chobotnice Paul mrtvá, vzkázal

Diego Armando Maradona. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diego Armando Maradona. | foto: Reprofoto

BUENOS AIRES Oba je zná celý svět. Fotbalový kouzelník, hříšník a kouč Diego Maradona a věštící chobotnice Paul. Jeden v sobotu oslaví 50. narozeniny, druhý se těch druhých již nedožil, jelikož v pondělí zemřel. Argentinské modle ale k srdci věštící chobotnice příliš k srdci nepřirostla a do německé zoo vzkázala: "Je dobře, že je Paul mrtvý."

Argentinec Diego Armando Maradona byl v první polovině nedávného MS ve fotbale nejsledovanější celebritou. Jeho výběr válcoval jednoho soupeře za druhým. Jenže ve čtvrtfinále tvrdě Messi a spol. narazili na německou mašinu a ze šampionátu odjeli po čtyřbrankovém výprasku.

Ten zdrcený kouč přirovnal ke k.o. od legendárního boxera Muhammada Aliho. A zdá se, že již zapomněl i na pokání po návratu domů. Podle všeho totiž viní za výprask ne sebe, či své svěřence (nebo snad skvěle hrající Němce), ale právě věštící chobotnici Paula. Zápas mezi našimi východními sousedy a jihoamerickou velmocí by totiž jedním ze sedmi, u kterých během turnaje přesně tipnul vítěze.

Chobotnice Paul.

A tak zatímco celý svět za Paula po jeho úterním úmrtí smutní, Maradona nikoliv. Naopak, je rád. Na svém profilu na sociální síti twitter totiž umístil vzkaz: "Jsem rád, že jsi mrtvý." Jeden z nejlepších fotbalistů historie tak opět potvrdil, že zatímco na hřišti byl za boha a vzor, o jeho chování mimo trávníky se to rozhodně říct nedá.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz