Šírl i Ujfaluši jsou v semifinále

23:17
PRAHA - Semifinálové boje Poháru UEFA se budou týkat také dvou českých fotbalistů. Mezi poslední čtyři týmy v druhé nejvýznamnější pohárové soutěži Evropy se probojoval Zenit Petrohrad s Radkem Šírlem a Fiorentina, jejímž kapitánem je reprezentant Tomáš Ujfaluši.

Hráči si v Rusku nic nedarovali. foto: ČTK

Dalšími postupujícími jsou skotští Glasgow Rangers a jeden z dvojice Bayern Mnichov.

Petrohrad dnes sice v domácí odvetě podlehl Leverkusenu 0:1, ale díky překvapivé výhře 4:1 z úvodního duelu na hřišti soupeře jednoznačně postoupil. Fiorentina po ošidné domácí remíze 1:1 začala zápas na hřišti Eindhovenu ze zajištěné obrany, kterou z místa stopera dirigoval Ujfaluši. Oslabený útok domácích, kterým chyběly hned tři útočné hvězdy Farfán, Aissati a Afellay, se příliš neprosazoval, naopak Fiorentina podnikala nebezpečné protiútoky dvakrát se trefil Adrian Mutu.

Fotbalisté Rangers dali Sportingu Lisabon lekci z produktivity. Domácí se po celé utkání tlačili do zakončení a na branku skotského celku vyslali celkem dvacet střel, jenže jen dvě z nich mířili mezi tři tyče. Hosté naopak vystřelili jen šestkrát, ale dočkali se dvou branek.

Ve Španělsku se odehrál divoký zápas. Už v šesté minutě viděl červenou kartu domáci De la Red, přesto hosté až 89. minutě rozhodli o tom, že se bude prodlužovat. Getafe dvakrát skórovalo a už se vidělo v semifinále. Jenže do toho se nakonec díky dvěma trefám Itala Toniho podívá bavorský velkoklub.

Výsledky - odvety čtvrtfinále:
Zenit Petrohrad - Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)
Branka: 18. Bulykin. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). Diváci: 20.000. První zápas 4:1, postoupil Zenit.

Sporting Lisabon - Glasgow Rangers 0:2 (0:0)
Branky: 60. Darcheville, 90.+2 Whittaker. Rozhodčí: Plautz (Rak.). První zápas 0:0, postoupili Rangers.

PSV Eindhoven - Fiorentina 0:2 (0:1)
Branky: 38. a 53. Mutu. Rozhodčí: Medina Cantalejo (Šp.). První zápas 1:1, postoupila Fiorentina.

Getafe - Bayern Mnichov 3:3 (1:0)
Branky: 44. Contra, 91. Casquero, 93. Braulio - 89. Ribéry, 115. a 120. Toni.  První zápas 1:1, postupuje Bayern.