12. října 2018 18:16 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Skandál v Lize mistrů? Funkcionář Bělehradu si měl vsadit na prohru o pět gólů

Fotbalisté PSG slaví branku v Lize mistrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté PSG slaví branku v Lize mistrů. | foto: Reuters

PAŘÍŽ/PRAHA Problém se sázkami asi opět postihl evropský fotbal. Funkcionář Crvene zvezdy Bělehrad si měl údajně vsadit na prohru svého týmu o pět branek v zápase s Paris Saint-Germain. V zápase Ligy mistrů nakonec srbský celek prohrál 1:6…

Informace pochází od francouzského deníku L´Equipe.

Francouzský šampion z Paříže dosáhl 3. října jednoduchého vítězství 6:1 nad srbským celkem z Bělehradu, přičemž hvězdný kanonýr domácích Neymar vsítil hattrick.

Ve dnech před utkáním ale obdržela UEFA zprávu, že si jistý funkcionář Rudé hvězdy, který zatím nebyl identifikován, vsadil na vysokou porážku svého týmu.

Tento člověk si měl vsadit pět milionů eur (asi 129 milionů korun) na prohru svého týmu o pět branek. Což se nakonec i stalo, v zápase se třikrát trefil Neymar, po jedné brance přidali Cavani, Di Maria a Mbappé. Za hosty snížil Marko Marín.

Sázka, kterou funkcionář učinil, měla vynést jejímu podavateli několik desítek milionů euro.

Představitelé UEFA měli upozornit francouzskou prokuraturu již před zápasem, ale obvinění nehodlali prošetřovat, dokud utkání nebylo odehráno. O celé akci měl vědět jen předseda UEFA Aleksander Čeferin a jeho nejbližší spolupracovníci, kteří nechtěli mařit vyšetřování.

Zástupci bělehradského klubu obvinění kategoricky popřeli. „Crvena zvezda s nejvyšším vztekem a pohrdáním odmítá obvinění, že by byl zápas s Paris St. Germain zmanipulován. Crvena zvezda zároveň rozhodně popírá zapojení jakéhokoliv klubového funkcionáře do takových nezákonných praktik,“ uvedla Crvena zvezda v oficiálním prohlášení.

, ČTK

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz