Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skotský kouč zuřil kvůli bulváru: 'Zajímá vás vůbec, zda vyhrajeme?'

Sport

  15:57
PRAHA/LONDÝN - Trenér skotských fotbalistů Craig Levein se rozzlobil na britské novináře kvůli zveřejnění předpokládané - a překvapivé - sestavy svého týmu pro páteční kvalifikační utkání s Českou republikou v Praze.

Craig Levein, kouč Skotska. foto: Reprofoto

Skotský kouč si vzal na mušku skotské vydání bulvárního deníku The Sun, podle něhož má na lavičce nečekaně zůstat nejlepší střelec Glasgow Rangers Kenny Miller a v útoku mají nastoupit Steven Naismith a Jamie Mackie, pro něhož by to byla reprezentační premiéra.

The Sun také po středečním tréninku napsal, že Levein chce použít systém 4-2-2-2, v němž mají Darren Fletcher a Gary Caldwell hrát stažené záložníky a Graham Dorrans a James Morrison mají podporovat útočníky. "Ten článek nemůže být pravdivý, protože tým nebyl vybrán. O tom vás ujišťuji," řekl Levein ve středu při brífinku britským novinářům v Praze.

Craig Levein, kouč Skotska.

"Vyberu hráče ve čtvrtek večer, jak to dělám vždy," prohlásil. "Vadí mi to. Někdy si říkám, jestli lidi ve vašem povolání vlastně zajímá, jestli vyhrajeme nebo ne," řekl skotský trenér. Leveina pobouřilo, že se ho reportér nezeptal, zda je jeho článek pravdivý. "Vadí mi, že vyšel článek a reportér neměl dost zdvořilosti, aby se mě zeptal, jestli je na tom něco pravdy," uvedl rozhněvaný Levein.

"A mluvím o vás," otočil se na reportéra jednoho z nejprodávanějších bulvárních listů v Británii. Veterán skotské obrany David Weir řekl listu The Daily Telegraph, že nikdo z hráčů si není jist, zda nastoupí. "Myslím, že nikdo opravdu neví, jak budeme hrát. V utkáních, jako je toto, není možné oznamovat mnoho věcí předem," řekl čtyřicetiletý fotbalista.

Autor:

Mohlo by vás zajímat