Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skotští fotbaloví giganti plánují hrát anglickou Premier league

Sport

  14:37
GLASGOW - Dva nejslavnější skotské kluby Celtic Glasgow a Rangers by se v budoucnu mohly objevit v anglické lize. Ředitel Celtiku Peter Lawwell řekl BBC, že jednání o tom se uskuteční už v listopadu. Od odchodu ze skotské ligy si slibuje výrazné zvýšení příjmů z televizních a reklamních práv.

Na této fotce to vypadá jako by útočník Sportingu Lisbon Liedson právě proběhl obránci Glasgow Rangers Carlosi Cuellarovi mezi nohama. foto: AFP

Pro pravověrné skotské fanoušky, zakládající si na odvěké fotbalové samostatnosti své části království, by to byl šok. Ale Lawwell je přesvědčen, že nelze žít jen z tradice. "Fotbal se dynamicky vyvíjí a svět se zmenšuje. Nic není navždy. Naším problémem je to, že náš trh je příliš malý," řekl šéf Celtiku.

S "přestupem" do Anglie by se pozice velkých skotských klubů výrazně zlepšila. Celtic díky svým fanouškům už teď figuruje na osmém místě světového žebříčku podle příjmů ze vstupného. Pokud by získal i odpovídající podíl na televizních a reklamních právech v anglické lize, stal by se jedním z nejbohatších klubů světa.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!