Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk

jen za 89 Kč/měsíc

Slovinsko - Srbsko 1:1, dramatický závěr, Jovič srovnal hlavičkou v nastavení

Luka Jovič slaví se srbskými fanoušky svůj gól Slovinsku. foto: Reuters

Druhý bod na mistrovství Evropy si připsali slovinští fotbalisté, oproti zápasu s Dány po závěrečném hvizdu neslavili. Remízu 1:1 Srbům zařídil po rohovém kopu v nastaveném čase Jovič, který odpověděl na trefu obránce Karničnika.
  14:18aktualizováno  17:16

Slovinci opět ukázali, že by na turnaji nemuseli být jen do počtu. I ve druhém duelu skupiny C předvedli sympatický výkon, vždyť hubené vedení drželi až do nastavení druhého poločasu.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slovinský kotel rozjásal v 69. minutě obránce Karničnik. Ještě hluboko na vlastní polovině rozjel protiútok, předal míč Elšnikovi, který se rozeběhl po levém křídle.

Karničnik pokračoval v náběhu až k pravé tyči, kde ho parťák našel milimetrovým centrem. Svěřenci trenéra Keka hrozili právě z postranních částí hřiště.

Nebezpečně pronikal k brankáři Rajkovičovi aktivní Mlakar. V první půli se mezi obránci protáhl i Elšnik a napálil tyč, míč se ještě odrazil k Šeškovi, ale ten bránu netrefil. Hráč Lipska zahrozil ještě z protiútoku, srbský gólman jeho střelu vytáhl nad břevno.

Trefa slovinského obránce Žana Karničnika v zápase proti Srbsku.

Zato Srbové se prsazovali v hlavičkových soubojích. Několik příležitostí měl Mitrovič, trefil tyč, v dalších dobrých šancích ho vychytal Oblak, který si poradil i s pokusem Vlahoviče z bezprostřední blízkosti.

Mimo jeho dosah mířil až pokus Joviče v páté minutě nastavení druhého poločasu.

Ilič rozehrál rohový kop od praporku, který u závěru utkání zasypali rozezlení srbští fanoušci kelímky. Zdálo se jim, že Slovinci zdržují. Na zlost je nechal zapomenout Jovič.

Statistiky z utkání mezi Slovinskem a Srbskem.

Mapa doteků srbského útočníka Luky Joviče v utkání proti Slovinsku.

Slovinci smutnili, v zápase podali dobrý výkon, ale historicky první výhry na mistrovství Evropy se nedočkali. Po zaznění píšťalky usedli na trávník s hlavami v dlaních.

Naopak Srbové slavili, udrželi šanci na postup do vyřazovacích bojů, která by se jim po další prohře vzdálila.