Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Šlágr bundelisgy neměl vítěze. Bayern - Dortmund 1:1

17:40aktualizováno  20:45
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali ve šlágru 15. kola německé ligy s Dortmundem 1:1 a přerušili sérii čtyř ligových porážek s obhájcem titulu. Jejich náskok v tabulce před druhým Leverkusenem se snížil na osm bodů, protože Bayer zvítězil 1:0 nad Norimberkem. Na třetí Dortmund mají k dobru jedenáct bodů.

Fotbalista Bayernu Mnichov Dante (vpravo) a Jakub Blasczykowski z Borussie Dortmund foto: Reuters

V nejočekávanějším utkání kola předváděly Dortmund s Bayernem ofenzivní hru, jenže větší šance nepřicházely. Až krátce před poločasem střílel nebezpečně Reus a brankář Neuer vyrazil míč na roh. Mnichovským už v té době chyběl zraněný stoper Badstuber, kterého čeká dlouhá pauza kvůli přetrženým křížovým vazům v pravém koleni.

Po hodině hry si vypracoval tlak Bayern a v 67. minutě ho zúročil. Kroos se na hranici pokutového území uvolnil kličkou a poslal míč ke vzdálenější tyči. Hned za sedm minut ale po rohu zůstal v pokutovém území osamocený Götze a vyrovnal. V závěru měl Bayern několik velkých příležitostí, ale zazářil brankář Weidenfeller.

Ani střídající Pekhart Norimberku k bodu nepomohl

Leverkusen bez zraněného obránce Michala Kadlece vstřelil jedinou branku utkání s Norimberkem v 37. minutě, kdy se po přihrávce Schürrleho trefil Kiessling. Hostům k vyrovnání nepomohl ani český reprezentační útočník Tomáš Pekhart, který odehrál poslední půlhodinu a dostal žlutou kartu.

Stoper Pavel Krmaš se po jednozápasové přestávce vrátil do sestavy Freiburgu a úvodní hodinu musel bránit i českého záložníka Milana Petrželu. Díky remíze 1:1 v Augsburgu pomohl Krmaš svému týmu k bodům popáté v řadě, porážka 0:2 v minulém kole s Bayernem přišla při jeho absenci.

Čtvrtou ztrátu za sebou si připsalo Schalke, které díky Draxlerově vyrovnávací brance z 86. minuty doma vybojovalo alespoň bod za remízu 1:1 s Mönchengladbachem. Na druhý Leverkusen však ztrácí na čtvrté příčce pět bodů.¨Mohuč se Zbyňkem Pospěchem sice doma přišla o brzké vedení proti Hannoveru, v předposlední minutě ale rozhodl o její výhře 2:1 Szalai.