Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia derby prohrála. Ostudu však neudělali hráči, ale management

Sport

  7:11
PRAHA - Prohrát derby 0:2 musí být k vzteku. Navíc na vlastním hřišti a po sporném faulu, po němž Vácha z přímého kopu otevřel skóre. To všechno postihlo fotbalovou Slavii. Nic z toho ji však neomlouvá za obviňování soupeře za to, že děkovačkou spustil nepřístojné chování fanoušků a jejich vběhnutí na trávník.

Fanoušci Sparty při derby. foto: MAFRA - František Vlček.

Tradiční sparťanský rituál. Trenér Vítězslav Lavička s fotbalisty a dalšími členy realizačního týmu či managementu jde před kotel fanoušků a potleskem jim děkuje. Po každém utkání bez ohledu na výsledek.

Při tomto aktu po derby však sparťanští fanoušci vběhli až na trávník. Totéž po chvíli udělali i slávisté a nahnat je zpátky do ochozů museli až těžkooděnci.

"Nad chováním trenéra Lavičky se podivujeme o to více, že právě tito fanoušci v průběhu utkání na hřiště vhazovali pyrotechniku a jiné předměty. Jimi mimo jiné ohrožovali kapitána Kisela při rozehrání rohového kopu, a zapříčinili tak celkem třikrát přerušení zápasu," napsal vršovický klub v prohlášení. "Jednáním fanoušků Sparty se nechali po tradiční děkovačce vyprovokovat i do té doby sportovně fandící fanoušci Slavie a rovněž vstoupili na hrací plochu," dodala Slavia.

Je pravdou, že slávističtí příznivci se téměř během celého zápasu chovali slušně, narozdíl od těch sparťanských, kteří ohrožovali hráče a kvůli nimž bylo utkání musel sudí zápas několikrát přerušit. Slávisté fandili v rámci fair play a zapůsobili nápaditou choreografií k Josefu Bicanovi, jemuž bylo 280. derby věnováno. Nakonec se ale vběhnutím na hrací plochu dopustili stejného excesu jako tábor soupeře.

Kdo selhal? Vítězslav Lavička či pořadatelská služba?

Vzhledem k postavení obou celků v tabulce fotbalisté Slavie bojovali srdnatě. Dlouho i úspěšně a za duel se Spartou, se oproti předchozím dvou domácích zápasů, v nichž od Boleslavi a Teplic inkasovali celkem 11 branek, nemusí stydět. To by se za mediální osočování po derby měl management potápějícího se klubu. Za to, že pozitivní vztah Lavičky s fanoušky, hlavně těmi slušnými, označil za provokaci. Slávisté přece také neskončí s děkovačkami a PR aktivitami jen pro to, že hrstka neurvalců napadla jejich autobus.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!