6. listopadu 2008 22:42, aktualizováno  23:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia doma podlehla Aston Ville

Gólově se dnes ve slávistickém dresu neprosadil ani Matěj Krajčík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gólově se dnes ve slávistickém dresu neprosadil ani Matěj Krajčík. | foto: ČTK

PRAHA Domácí premiéra v základní skupině Poháru UEFA se sešívaným především v prvním poločase příliš nepovedla. Hosté z ostrovů zcela ovládli prvních 45 minut hry, nakonec se dostal ale jen do jednogólového vedení. To Villans udrželi až do konce, přestože ve druhé půli hosté hráli až příliš profesorsky a slávisté jejich sebevědomí mohli potrestat minimálně vyrovnáním. Nestalo se, zápas skončil 0:1.

SLEDOVALI JSME ON-LINE.

Slávisté nezačali před vyprodaným edenským kotlem zápas s ostrovním favoritem vůbec špatně. Hosté se dostávali pomalu do tempa, možná také proto, že v sestavě chybělo Villans několik stabilních opor. Po nepřesvědčivé úvodní čtvrthodině ovšem hosté sešlápli plyn a domácí najednou nestačili. Nápor birminghamského celku vyústil v 26. minutě ve vedoucí gól – když Sidwellovu střelu tečoval do sítě kanonýr Carew – 0:1. Hosté v následujících 20 minutách předváděli proč jim patří v Premier League pátá příčka a slávisté nestíhali. Jen díky skvělému Vaniakovi v brance a jisté lehkovážnosti hráčů anglického celku nebylo po poločase skóre 0:4.

Karel Jarolím nejspíše udělal v kabině pořádný průvan, do druhé půle vyběhla úplně jiná Slavia. Je fakt, že domácí kouč měl také šťastnou ruku při střídání. I když to první, kdy nahradil v závěru prvního poločasu Švento Šmicera, bylo vynuceno zraněním slávistického „štístka“. Volešákovo střídání Belaidem již bylo plánované. Ovšem domácím nejspíše a především štěstí ve druhém poločase chybělo. Hosté hráli až příliš klidně a profesorsky a slávisté se dostávali do šancí – dvě největší spálil domácí ostrostřelec Tomáš Necid.

Villans nejtěsnější vedení nakonec přetavili v těsnou výhru 1:0 a po dvou zápasech a dvou výhrách mají již téměř jistý postup do jarního osmifinále. Slávisté budou muset nyní zabrat a vyhrát v Amsterdamu nad vedoucím celkem nizozemské ligy Ajaxem, který dnes zdolal 1:0 Žilinu. Slávisté nemusí věšet hlavu – pokud předvedou v Nizozemsku stejný výkon jako ve druhém poločase v Edenu – šance na bodový zisk nebude malá.

VÝSLEDEK:
Slavia Praha - Aston Villa 0:1 (0:1)
Branka: 26. Carew.
Rozhodčí: Kapitanis - Petru, Sotiriu (všichni Kypr). ŽK: Gardner, Sidwell, Guzan (všichni Aston Villa). Diváci: 20.322 (vyprodáno).