2. září 2018 14:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia hlásí dvě ‚posily‘. Supertalent Matoušek přijde hned, ze Zlína míří do Edenu Traoré

Jan Matoušek se má už v pondělí hlásit na tréninku Slavie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Matoušek se má už v pondělí hlásit na tréninku Slavie. | foto: ČTK

PRAHA V euforii po vysokém sobotním vítězství nad Plzní (4:0) klubový šéf Jaroslav Tvrdík nejprve pochválil tým. A pak naznačil, že Slavia hodlá před koncem přestupového období ještě rozšířit kádr: „Nezapomínáme na náročný podzimní program. Soupisku v pondělí doplní dva další hráči.“

Zdroje serveru Lidovky.cz potvrzují informace, které jako první přinesl server isport.cz. Čili: novými posilami Slavie by se měli stát Ibrahim Traoré ze Zlína a Jan Matoušek z Příbrami.

Ten už technicky slávistou je, protože za něj pražský klub před třemi týdny složil více než čtyřicet milionů korun. 

Podle původního plánu však měl dvacetiletý talent nejméně podzimní část sezony dohrát na hostování v Příbrami.

I vzhledem ke zdravotnímu stavu a ambicím klubu v lize, Mol Cupu a Evropské lize, o kterých psal v sobotu před půlnocí Tvrdík, však Slavia plány mění.

Aktuálně ji kvůli zranění chybějí Deli, Hromada, Olayinka, Jugas, Van Buren i Mešanovič. „A několik hráčů ještě máme na hraně, podle toho pak v zápasech musíme střídat,“ připustil po vítězství nad Plzní kouč Jindřich Trpišovský.

Přestupy v Česku

Uzávěrka přestupového období směrem do české ligy připadá na sobotu 8. září.

O týden dřív tvrdil o Matouškovi toto: „Daří se mu, hraje pravidelně, má první ligovou sezonu. Svojí typologií, současnou formou a produktivitou by se nám hodil.“

A proto přijde.

S ním by se měl na Slavii hlásit rovněž devětadvacetiletý Ibrahim Benjamin Traoré, zkušený středopolař ze Zlína.

Fotbalista z Pobřeží Slonoviny hrál dřív ligu v Lybii, do Česka se dostal v roce 2014 přes Táborsko a od září 2016 je ve Zlíně. Pomohl k vítězství v domácím poháru a má zkušenosti z Evropské ligy.

V lize odkopal 52 zápasů a vstřelil dva góly. Slavia ho bere jako alternativu k Tomáši Součkovi, který na startu sezony patří uprostřed zálohy k jejím klíčovým hráčům.

Lokomotiv Moskva vs. Zlín: hostující Inrahim-Benjamin Traore a domácí Dmitrij...
Zleva předseda komise rozhodčích Jozef Chovanec a předseda představenstva...

V průběhu léta už Slavia získala čtyři nové hráče: Petera Olayinku z Gentu, Vladimíra Coufala z Liberce, Jaroslava Zeleného z Jablonce a Alexandra Balutu z Craiovy.

Nedotáhla transfer Mahmúda Trezegueta, egyptského reprezentanta, který se zúčastnil mistrovství světa. A nedopadly ani námluvy s dalšími vytipovanými jmény, která odhalil klubový šéf Tvrdík.

Jiří Čihák, Petr Fojtík

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz