Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia ho odstavila. Nevím o tom, tvrdí trenér

Sport

  8:00
PRAHA - Dluží mu peníze a trenér s ním nemluví. Když záložník Bassirou Dembélé promluvil otevřeně o svém postavení ve fotbalové Slavii, vedení klubu vyřadilo afrického záložníka z kádru. Jen volal o pomoc, brání svého hráče agent Lorenc Hysi.

Bassirou Dembélé. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Vysoké dluhy, neznámý majitel a otazníky týkající se další budoucnosti klubu. To je výčet důvodů, proč si bez obalu dovolí mluvit o dění ve Slavii už i její vlastní fotbalisté.

Potrestán za to byl však zatím jediný. Od víkendu chybí na soupisce áčka jméno Bassiroua Dembélého. Po jeho rozhovorech v LN a deníku Sport dostal dvacetiletý záložník dvě hodiny před nedělním tréninkem výmluvnou zprávu: Už nemusíš chodit!

Co také řekli o Slavii

Karol Kisel, kapitán týmu:
"Podobnou situaci jsem už zažil v Košicích. Bylo to stejné. Tehdy nechali zkrachovat Lokomotivu Košice, pak zkrachoval FC Košice. Dokud se dalo z něčeho krást, tak se kradlo. A docela mi to připomíná současnou situaci ve Slavii. ... Za poslední tři roky tu byla snad miliarda korun, a teď není na účtu ani koruna."
zdroj: deník Sport, 19. dubna

Stanislav Vlček, nejzkušenější útočník:
"Samozřejmě že nám už měsíc
a půl každou chvíli tvrdí, že peníze poslali. Dělají z nás nazdárky a vodí nás za nos. Nechceme se nikoho doprošovat, ale byli bychom raději, kdyby za námi někdo přišel, bouchl do stolu a na rovinu přiznal, že peníze prostě nejsou."
zdroj: LN, 18. dubna

Bassirou
Dembélé, záložník z Mali:
"Reprezentuji sám sebe, a i když Slavia neplní závazky vůči mně, nehodlám jí oplácet stejnou mincí. ... Agent moji finanční situaci komentoval v médiích a pan Petrouš se mi pomstil tím, že jsem nehrál pohárovou odvetu s Teplicemi. Nechci pykat za to, že mluvím pravdu."
zdroj: LN, 23. dubna

Vysvětlení ze slávistické strany do výkopu pondělního zápasu v Plzni nebyl nikdo schopen poskytnout. Proč Dembélé není k dispozici? "O tom nic nevím," reagoval zmateně v ČT trenér Michal Petrouš. "O jeho dalším osudu v klubu rozhodne představenstvo," dodal poté.

V sestavě Slavie se reprezentant Mali na jaře objevil pouze jednou při prvním čtvrtfinále domácího poháru v Teplicích. Dá se předpokládat, že vedení popudily hlavně Dembélého výroky o tom, že ho kouč ignoruje a vůbec s ním nekomunikuje. Určitě víc než přiznání, že si kvůli chybějícím výplatám musí africký hráč přivydělává roznášením letáků v centru Prahy.

"Asi je za tím uražená ješitnost, jinak to lze prostě těžko pochopit," uvedl pro LN hráčův manažer Lorenc Hysi. Situace ve Slavii se mu zdá nečitelná. "Tři měsíce běhám do Edenu a prosím o schůzku trenéra Petrouše, aby mohl vysvětlit, co má Bassirou dělat jinak. Žádal jsem o jednání i zprostředkovaně přes sportovního ředitele Držmíška, a ten mi řekl, že s ním Petrouš nechce na toto téma mluvit. Není to tak, že jsme se rovnou bavili s novináři. Snažili jsme se komunikovat, ale zůstali jsme pokaždé odmítnuti." Za problémy nelze hledat jazykovou bariéru. Petrouš se sice na rozdíl od svého předchůdce Jarolíma nemůže s Dembélém domluvit jeho rodnou francouzštinou, základní pokyny v angličtině ale dvacetiletý záložník zvládá.

Pospěcha omilostnil rychle, porovnává manažer
Podle Hysiho to prý vypadá, že se ve Slavii uplatňují na různé hráče odlišná měřítka. Připomněl nedávný případ útočníka Zbyňka Pospěcha, který v opilosti zmlátil manželku a tchyni. "Pan Petrouš pro to měl pochopení. Řekl jen, že ho Pospěch zklamal, ale vyříkali si to a hned v dalším utkání ho poslal na hřiště, přestože porušil úplně základní povinnosti profesionálního fotbalisty. Dembélé žádná pravidla neporušil, a nedostane příležitost."

Po dnešní schůzce bude o perspektivě Dembélého v červenobílém dresu jasněji. "Respektujeme smlouvu, kterou má ve Slavii, do posledního puntíku. Přístup klubu se ale musí změnit," přeje si Hysi.

Autor:

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...