Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia je na dně a hráčům dochází trpělivost: výpověď už podal Trapp

Sport

  14:01aktualizováno  15:38
PRAHA - Fotbalová Slavia prožívá krušné časy: v tabulce nejvyšší české soutěže figuruje jen bod nad sestupovým prahem, zadlužila se všude, kam se podívá, propustila perspektivní tuniské duo a navíc ji dal k arbitráži a dobrovolně podal výpověď první hráč - obránce Petr Trapp.

Slavia - Sparta (Trapp slaví). foto: ČTK

Ten, za kterého ligový mistr z roku 2008 a 2009 údajně neváhal vyplatit 15 milionů korun. Čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník přestoupil do Edenu loni v únoru a měl nahradil šikovného Mickaëla Tavarese. Slavia si ho proto pojistila dlouhodobou smlouvou.

Čtěte také

Své závazky ale neplnila... Trapp prý stále neobdržel prémie za titul a postup do Evropské ligy. k tomu už čtyři měsíce marně čeká na výplatní pásku. Proto se rozhodl vycouvat a ve Slavii nadále nepokračovat. 

"Na takový krok má fotbalista právo," oznámil generální ředitel Slavie Miroslav Platil prostřednictvím oficiálních stránek pražského celku, "mrzí nás to ale, hráče jeho kvalit je škoda. Výpovědí se bude ještě zabývat ČMFS."

K podobně ráznému kroku by se kromě Trappa mohli odhodlat i jeho týmoví kolegové, pravidelnou mzdu totiž neobdrželi ani oni. "Finanční situaci řešíme, část dlužených prostředků bude vyplacena do konce tohoto týdne," dodal funkcionář Slavie. Řeč je přibližně o deseti milionech z celkových třiceti. 

Jarního existenčního boje uvadajícího mužstva se již nezúčastní Tijani Belaid a Hocine Ragued, s kterými již klub nepočítá - byli příliš drazí. Novou nabídku smlouvy naopak obdržel záložník Jaroslav Černý.

Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury
Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury

Svěží limonády jsou doslova k nezaplacení v horkém létě, ale právě teď v zimě vás krásně zahřeje teplý šálek dobrého čaje. Čajová sezóna je na...

Mohlo by vás zajímat